Proti Žiline piatykrát v aktuálnej sezóne

Proti Žiline piatykrát v aktuálnej sezóne

12.04.2013 | Redakcia

 

sevszaV sobotu podvečer čaká Seničanov ďalší mimoriadny duel. O 17:30 h nastúpia pod Dubňom proti MŠK Žilina. Žltozelení sa na jar zatiaľ iba hľadajú. V šiestich ligových zápasoch ešte nevyhrali, za nerozhodné výsledky získali štyri body. „V Žiline mali vždy tie najvyššie ambície. Jarné pôsobenie je určite prekvapením pre hráčov, funkcionárov i fanúšikov,“ zamýšľa sa Patrik Mráz. Krajný obranca dal v novembri 2011, vtedy ešte ako hráč MŠK, Seničanom dva góly. Výrazne tak prispel k výhre Žilinčanov 3:1. „Samozrejme, na ten zápas si veľmi dobre spomínam. Boli to dosiaľ moje jediné dva góly v jednom zápase. Nebol by som proti, keby sa mi niečo podobné podarilo aj v sobotu,“ hotuje sa Patrik na bývalých spoluhráčov. V týždni sa „Šošoni“ zapojili aj do Slovnaft cupu. V prvom semifinále zdolali Spartak Trnava 3:2, odveta slovenskom Ríme je teda otvorená.

V aktuálnej sezóne sa nám proti Žiline nedarí. V 4. kole sme prehrali na jej pôde 0:2. Švengera prekonal dvakrát Pich, Kalabiška zápas pre červenú kartu nedohral. V domácej odvete sme odohrali iba bezgólovú remízu. Seničanom sa proti MŠK nedarilo ani v pohári. Po domácej prehre 1:2 a výhre v odvete s rovnakým výsledkom nasledovali pokutové kopy. Pevnejšie nervy mali obhajcovia trofeje. Seničania tak na ceste za domácim pohárovým úspechom stroskotali dvakrát po sebe na žilinskom výbere. „Naším cieľom je opäť európska pohárová miestenka. V každom zápase musíme mať najvyššie ambície. Aj v Žiline sa pokúsime o zisk troch bodov,“ burcuje Mráz pred sledovaným duelom.

V tíme šesťnásobného slovenského šampióna nastalo v zime viacero zmien. Trénera Fransa Adelaara nahradil Štefan Tarkovič. Hráčsky káder opustili Momodou Ceesay, Guima, Roman Gergel a ďalší. Ofenzívu mužstva naopak vystužili Dávid Guba a Tomáš Majtán. Žilinčania však dlho nedokázali skórovať. Vyše 500 minútové čakanie na gól pretrhol až Róbert Pich v domácom zápase s Trnavou. Mimochodom, práve Pich je najlepším strelcom MŠK. V lige dal zatiaľ deväť gólov. Brankárskou jednotkou je Martin Dúbravka, ktorý nevynechal ani jedinú ligovú minútu. „S chalanmi som stále v kontakte. Nie je to ale nič intenzívne. V každom prípade viem, že si na nich musíme dávať pozor. Nebezpeční sú Miro Barčík, Babatuonde Bello, Jožko Piaček, Robo Pich či Tomáš Majtán,“ menuje potenciálne hrozby Patrik Mráz.

V Žiline očakávame aj početnú podporu senických fanúšikov. Železná Únia 1921 organizuje v spolupráci s FK Senica výjazd na uvedený prestížny duel. Bližšie informácie o výjazde získate na čísle 0905 523 145 alebo na e-mailovom kontakte zeleznaunia1921@gmail.com.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu