Profutbal: Podľa Kóňu bude boj o Európu ešte dramatický

Profutbal: Podľa Kóňu bude boj o Európu ešte dramatický

11.04.2013 | Redakcia

kongo6Zaujímavý rozhovor so senickým kapitánom Tomášom Kóňom dnes uverejnil jeden z najčítanejších futbalových internetových portálov na Slovensku profutbal.sk. V plnom znení ho prenášame i naše stránky.

Do jarnej časti ročníka ste vstupovali domácou prehrou 0:3 s Ružomberkom. Nemali ste obavy, že sa zopakuje úvod sezóny, keď Senica potrebovala niekoľko kôl na rozbeh?
"Viac-menej sme na to ani nemysleli. Je pravda, že aj jesennú časť sezóny sme začali domácou prehrou s Banskou Bystricou, ktorá nám dala tri góly. V ďalšom kole sme išli na ViOn a verili sme, že tam uspejeme. Aj keď sme odvtedy neprehrali, doma strácame body remízami. Vonku vyhrávame, ale nevieme potvrdiť dobré výsledky aj domácim víťazstvom."

V ďalších stretnutiach ste už trikrát vyhrali a dvakrát remizovali. Ste s doterajšou jarou spokojný?
"Čo sa týka stretnutí na súperových ihriskách, tak áno, ale s domácimi zápasmi nemôžeme byť spokojní. Postrácali sme sedem bodov, ktoré už nikde nezískame. Je to škoda. Keď chceme hrať v pohárovej Európe, tak by sme mali takéto zápasy v domácom prostredí zvládať lepšie. Momentálne sa nám v tomto smere nedarí, no veríme, že v posledných dueloch aktuálneho ročníka to zlomíme a uspejeme."

A ako vnímate predvedenú hru?
"So sobotňajším duelom s Košicami môžeme byť spokojní. Hrali sme dobre, súpera sme nepustili do ničoho. Mali sme pred sebou zhustenú obranu, proti ktorej sme sa presadzovali ťažšie. Šancí sme si ale vytvorili niekoľko. Aj keď sme neskórovali, myslím si, že môžeme byť spokojní. Vonku hráme dobrý futbal. Doma sa trochu trápime, pretože súper sa pred nami stále zatvára. Šance si ale vytvoríme vždy. Je to len o tom, či sa aj presadíme alebo nie."

Súboj o druhú priečku je mimoriadne vyrovnaný. Trenčín, Košice a Senica majú zhodne po 40 bodov. V prípade zaváhania dáte do rúk súperovi výhodu. Necítite tlak?
"Tlak je prítomný stále. Chceme vyhrávať rovnako doma ako aj vonku. V domácich stretnutiach hráme proti prehustenej obrane. Von nám to vyhovuje viac. Hrá sa hore-dole, najmä do otvorenej obrany."

Na svoju šancu čaká v miernom úzadí aj Ružomberok, ktorý zaostáva len o tri body. Boj o miestenku do Európy bude zrejme ešte náročný?
"Do konca sezóny ostáva osem kôl. V podstate sa o dve miestenky do Európy bijú štyri mužstvá. Domnievam sa, že to bude dramatické až do posledného zápasu."

Každá strata bodov môže mať v záverečnej fáze sezóny oveľa väčšie dôsledky, ako napríklad pred mesiacom. Času na nápravu už nebude veľa...
"Každá remíza, či prehra pre nás môže mať veľké dôsledky. Súťaž je veľmi vyrovnaná. Skutočne môže vyhrať hocikto s hocikým. Dokonca rovnako doma ako aj vonku. Ružomberok, alebo aj Žilina sa v prípade určitých okolností na nás ešte môžu dotiahnuť. Nikde nie je napísané, že nechytia už do konca sezóny nejakú dobrú sériu. Ťažko sa mi hovorí v súčasnej situácií o našich možnostiach. Chceli by sme byť na miestach, ktoré nám zaručia postup do pohárovej Európy, ale bude to ešte nesmierne náročné."

Sledujete jedným okom aj ostatných súperov, alebo sa sústreďujete len sami na seba?
"Je samozrejmé, že prvoradé sú pre nás naše víťazstvá, ale na druhej strane sledujeme vývoj v tabuľke. Vieme, kto čaká našich najbližších súperov. Ak ale budeme vyhrávať, tak ostatní nás nemusia trápiť."

V Slovnaft Cup-e už Senica neúčinkuje, takže jediná cesta do Európskej ligy vedie cez Corgoň ligu…
"Je to tak. Tréner nám to prizvukuje pred každým zápasom. Máme ambíciu dostať sa do Európy, takže stále máme o čo hrať. Nič nemáme isté."

Čo môže byť rozhodujúce v záverečnej fáze sezóny, kedy sa bude lámať chlieb?
"Aktuálna forma? Z nášho pohľadu bude dôležité, aby sme dávali góly, lebo šancí máme viac než dosť. V každom stretnutí máme na to, aby sme vyhrali, musíme byť ale efektívni v koncovke. Len to nás môže posunúť ďalej."

Slovan má na čele tabuľky pohodlný desaťbodový náskok. Jednoznačným cieľom je druhé miesto?
"Slovan už podľa mňa dokráča k titulu. Majú slušný náskok, stačí im v nasledujúcich ôsmich dueloch získať tri, možno štyri víťazstvá a budú oslavovať titul. O Európsku ligu bude ale ešte tvrdý boj."

Do konca ročníka ostáva osem kôl, v hre je teda dvadsaťštyri bodov. Za určitých okolností by Senica ešte mohla ponaháňať Slovan, ktorý si uplynulý týždeň pripísal na konto len dve remízy…
"Teória to ešte umožňuje, ale to by sme museli vyhrať osem zápasov a dúfať, že Slovan aspoň štyrikrát prehrá. Sme realisti. Pri súčasnej vyrovnanosti ligy to bude ťažké. Chcel by som vyhrať osem zápasov za sebou, ale asi sa nám to nepodarí."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš
V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

18.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu