Petr Pavlík Seničanom do roku 2016

Petr Pavlík Seničanom do roku 2016

10.04.2013 | Redakcia

pavlik petr222Po Tomášovi Kóňovi a Jurajovi Piroskovi podpísal trojročnú zmluvu s tímom FK Senica aj český stopér Petr Pavlík. S vedením klubu sa dohodol na spolupráci do konca mája roku 2016. „Peťovi končila zmluva až budúci rok. Už dlhšie je stabilnou súčasťou kádru a rozhodne patrí k oporám. Preto sme sa rozhodli predĺžiť s hráčom kontrakt,“ hovorí športový riaditeľ FK Dušan Vrťo, ktorý Pavlíka dôverne pozná nielen zo Senice. V mládežníckom veku ho trénoval v Baníku Ostrava.

Keď na urasteného stopéra zakričíte ´Peťo´ a ignoruje vás, vedzte, nie je to naschvál. V Senici mu totiž nik inak nepovie ako „holub“. „Už si ani nepamätám ako prezývka vznikla. Mám ju snáď ešte od žiackych čias,“ usmieva sa Petr Pavlík. Na Záhorie prišiel v lete 2011. Na ružiach nemal zo začiatku ustlané. Tvrdá konkurencia ho nútila sedieť na lavičke. „Janko Gajdošík bol kapitánom a Robo Pillár vyhlásený najlepší mladý hráč za uplynulý rok. Nemal som to ľahké dostať sa pavlik pes 746x800do zostavy. Ale v podstate som s tým aj rátal. Do Senice som prišiel ako tretí stopér. Vedenie klubu mi to narovinu vtedy povedalo, čo si veľmi vážim,“ spomína si na začiatky v červeno-modrom drese Pavlík. 25-ročný obranca však nezaspal na vavrínoch. Dva roky na to je „holub“ stabilným článkom zostavy.

Odchovanec Baníka Ostrava má za sebou i legionárske skúsenosti z krajiny polmesiaca. Obliekal dresy Kasimpasy Istambul či Samsungsporu. Práve v Kasimpase hrával bok po boku i s neskorším spoluhráčom a menovcom Petrom Bolekom. Kamarát ho sprevádzal i v prvých dňoch v Senici. „Peťo na Záhorí pôsobil už dlhšie. Pred príchodom som s ním predebatovával všetko. V tom čase som bol voľným hráčom. Ponuka od Senice ma príjemne prekvapila,“ vrátil sa ešte na chvíľu dozadu Pavlík.

Charizmatický futbalista žije v Senici s manželkou a výstavným psom. Slovo výstavný je príznačné. Dva a pol ročný pes so zaujímavým menom Ozzy Osborne Modrý Kaňon si odniesol domov nejednu cenu za súťaž krásy. „Rozhodnutie či ostať v Senici som, samozrejme, prebral s manželkou. V Senici sa cítime všetci dobre. Je tu skvelá partia. Rozumieme si na ihrisku i mimo neho. Tešíme sa na ďalšie tri roky,“ uzatvára Petr Pavlík.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu