Petr Pavlík Seničanom do roku 2016

Petr Pavlík Seničanom do roku 2016

10.04.2013 | Redakcia

pavlik petr222Po Tomášovi Kóňovi a Jurajovi Piroskovi podpísal trojročnú zmluvu s tímom FK Senica aj český stopér Petr Pavlík. S vedením klubu sa dohodol na spolupráci do konca mája roku 2016. „Peťovi končila zmluva až budúci rok. Už dlhšie je stabilnou súčasťou kádru a rozhodne patrí k oporám. Preto sme sa rozhodli predĺžiť s hráčom kontrakt,“ hovorí športový riaditeľ FK Dušan Vrťo, ktorý Pavlíka dôverne pozná nielen zo Senice. V mládežníckom veku ho trénoval v Baníku Ostrava.

Keď na urasteného stopéra zakričíte ´Peťo´ a ignoruje vás, vedzte, nie je to naschvál. V Senici mu totiž nik inak nepovie ako „holub“. „Už si ani nepamätám ako prezývka vznikla. Mám ju snáď ešte od žiackych čias,“ usmieva sa Petr Pavlík. Na Záhorie prišiel v lete 2011. Na ružiach nemal zo začiatku ustlané. Tvrdá konkurencia ho nútila sedieť na lavičke. „Janko Gajdošík bol kapitánom a Robo Pillár vyhlásený najlepší mladý hráč za uplynulý rok. Nemal som to ľahké dostať sa pavlik pes 746x800do zostavy. Ale v podstate som s tým aj rátal. Do Senice som prišiel ako tretí stopér. Vedenie klubu mi to narovinu vtedy povedalo, čo si veľmi vážim,“ spomína si na začiatky v červeno-modrom drese Pavlík. 25-ročný obranca však nezaspal na vavrínoch. Dva roky na to je „holub“ stabilným článkom zostavy.

Odchovanec Baníka Ostrava má za sebou i legionárske skúsenosti z krajiny polmesiaca. Obliekal dresy Kasimpasy Istambul či Samsungsporu. Práve v Kasimpase hrával bok po boku i s neskorším spoluhráčom a menovcom Petrom Bolekom. Kamarát ho sprevádzal i v prvých dňoch v Senici. „Peťo na Záhorí pôsobil už dlhšie. Pred príchodom som s ním predebatovával všetko. V tom čase som bol voľným hráčom. Ponuka od Senice ma príjemne prekvapila,“ vrátil sa ešte na chvíľu dozadu Pavlík.

Charizmatický futbalista žije v Senici s manželkou a výstavným psom. Slovo výstavný je príznačné. Dva a pol ročný pes so zaujímavým menom Ozzy Osborne Modrý Kaňon si odniesol domov nejednu cenu za súťaž krásy. „Rozhodnutie či ostať v Senici som, samozrejme, prebral s manželkou. V Senici sa cítime všetci dobre. Je tu skvelá partia. Rozumieme si na ihrisku i mimo neho. Tešíme sa na ďalšie tri roky,“ uzatvára Petr Pavlík.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu