Ligoví dorastenci víťazne

09.04.2013 | Redakcia

DSC 0368V uplynulom týždni odohrali pre nepriaznivé počasie majstrovské zápasy iba niektoré mládežnícke tímy. Na domácej pôde v Čáčove sa darilo prvoligovým dorastencom proti Prešovu. V kvalitnom súboji vyhrala devätnástka, ktorá počas celého duelu viedla a súper len doťahoval jej náskok. Zverenci Stanislava Macka sú aj naďalej na druhom mieste. Sedemnástke herne zápas nevyšiel, napriek tomu po prestávke dokázali streliť dva góly, a keďže na jar ešte neinkasovali, zaslúžene vyhrali a potvrdili líderskú pozíciu. Starší žiaci cestovali do Dubnice. Pätnástka bola v stretnutí lepšia a po viacerých nevyužitých šanciach sa radovali z tesného víťazstva. Vôbec sa nedarilo štrnástke, ktorá svojim rovesníkom hladko podľahla. Po dva zápasy na domácom ihrisku odohrali mladší žiaci. Najprv v dohrávke privítali Zlaté Moravce - trinástka svojmu súperovi nastrieľala poltucet gólov a hladko vyhrala, dvanástka napriek celozápasovej prevahe nedokázala streliť gól, a keďže súper jeden áno, tešil sa z troch bodov. Cez víkend privítali Petržalku - trinástka duel opäť zvládla a tentoraz sa darilo aj dvanástke - vyhrala trojgólovým rozdielom. Prípravky mali hrať v Skalici, zápasy boli odložené na 1. mája.

Starší dorast U19 - 1. liga - 20. kolo
FK Senica - 1. FC Tatran Prešov   3:2 (1:0)
góly:
Peter Šenk, Jakub Kosorin (11m), Tomáš Komara

Senica
- D. Kubica - D. Vandraško, A. Krutý, Z. Filípek, P. Šenk - D. Ventúra - M. Durilla (60. R. Sirota), I. Pikulík, P. Balážik (66. T. Komara), A. Labuda - J. Kosorin (78. D. Nemec)

Stanislav Macek (tréner): „V zápase popredných mužstiev sa hral zaujímavý futbal prakticky od prvej do poslednej minúty. Začali sme veľmi dobre. Aj keď terén bol veľmi ťažký, dobre sme kombinovali a prvých 30 minút sme súpera v strede poľa prehrávali. Už v 12. min sa po akcii Vandraška s Durillom k lopte dostal aktívny Pikulík, ktorý pekným centrom našiel Šenka bolo 1:0. Naša aktivita vyústila do ďalších príležitostí, avšak Kosorin a Pikulík nemierili presne. Koniec polčasu sa dohral medzi 16-kami. Do 2. polčasu sme išli s cieľom streliť druhý gól, avšak opak bol pravdou, keď súper z nevinnej akcie vyrovnal po hlavičke Bujňáka. Tento moment nás našťastie nezaskočil a už o 5 minút neskôr unikol Labuda po ľavej strane, našiel Kosorina, ktorého obrana hostí zastavila nedovoleným spôsobom a sám faulovaný nás opäť poslal do vedenia 2:1. V 70. min po peknej akcii po osi Sirota - Kosorin sme trafili obrancu na bránkovej čiare Pikulíkom. V 76. min Labuda krásnou kolmicou vysunul Kosorina, ktorý našiel spätnou prihrávkou Komaru a ten zvýšil náš náskok na 3:1. V 80. min hostia zdramatizovali zápas, keď Jusko trafil do protipohybu Kubicu - 3:2. V závere súper pohrozil sériou štandardných situácií, ale šancu si už nevypracoval. Som spokojný s prístupom mojich hráčov k duelu a naše víťazstvo je zaslúžené. Potešili nás niektoré individuálne výkony.“

Mladší dorast U17 - 1. liga - 20. kolo
FK Senica - 1. FC Tatran Prešov   2:0 (0:0)
góly:
Marek Rajník, Samuel Mráz

Senica
- M. Junas - E. Otrísal, M. Privrel, D. Ceplák, E. Chvál - J. Chvátal, S. Mráz - M. Rajník, D. Baumgartner (76. A. Konečný), T. Královič - M. Mihálik (41. P. Mynář)

Jozef Dojčan (tréner): „S kvalitným súperom na ťažkom teréne sme podali mierne rozpačitý výkon. Snáď iba prvých 20 minút 2. polčasu sčasti naplnilo naše predstavy. Na konci tejto vydarenejšej pasáže sme dosiahli Rajníkom úvodný gól. Súper si vypracoval niekoľko dobrých príležitostí. Viackrát nás podržal výborný Junas, a keď už aj on bol prekonaný, tak nám zvonilo brvno. Aj my sme mali viacero dobrých gólových príležitostí, ale až Mrázov gól v závere nám zaručil tri body. Víťazstvo proti naozaj veľmi kvalitnému súperovi teší, ale našim výkonom sme tentoraz našich verných fanúšikov zaiste nijako nenadchli a budeme sa to snažiť napraviť v najbližších dueloch.“

Starší žiaci U15 - 1. liga - 19. kolo
MFK Dubnica - FK Senica   0:1 (0:0)
gól:
Dušan Tešlár

Senica - F. Valach - M. Matušica (40. K. Sekela), M. Svatík, P. Mikúšek (51. S. Štefek), D. Nemček - F. Blažek, M. Adamec, F. Popluhár (69. D. Weiss) - D. Tešlár, F. Bzdúšek (66. V. Jánošík), V. Jedinák

Lukáš Kaplan (tréner): „V zápase sme boli lepším mužstvom počas celého priebehu. Súpera sme nepustili ani do jednej príležitosti, naopak my sme zahadzovali aj nemožné. V 1. polčase za zmienku stoja dve šance Nemčeka a jedna Popluhárova. V 2. polčase sme v 40. min otvorili skóre Tešlárom, ktorý loptu centroval a tá skončila v bráne, kde obrovskú chybu urobil súperov brankár - 0:1. Aj v ďalších minútach sme si vypracovali šance, ktoré sme opäť nedokázali premeniť. Najprv svoju šancu zahodil Nemček, potom Sekela a nakoniec išiel sám na bránu Jedinák a aj ten zahodil. Zápas sa skončil našim zaslúženým víťazstvom, ktoré, ale malo byť vyššie. Trestuhodne zahadzujeme svoje šance, čo by sa nám nemalo stávať v takom množstve.“

Starší žiaci U14 - 1. liga - 19. kolo
MFK Dubnica - FK Senica   3:0 (1:0)

Senica - E. Kirka - T. Šefčovič (54. N. Mihál), J. Bohunický, M. Krišák, M. Galba - I. Perička, J. Serdahely (30. O. Konečný), M. Mášik (36. S. Janek), K. Ravas - M. Kovaľ, D. Smolisnký (36. D. Michalovský)

Vladimír Helbich (tréner): „Zápas a výsledok v Dubnici je pre nás veľkým sklamaním. Síce sme mali územnú prevahu, ale trápime sa v koncovke a inkasujeme góly v podstate z „hocičoho“! Prvý gól z pokutového kopu po úplne zbytočnom rohovom kope, druhý gól prakticky priamo z rohového kopu a tretí do otvorenej obrany. Naši hráči skórovali dvakrát, minimálne jeden gól v domácej bráne bol regulérny, avšak rozhodca neuznal ani jeden. Chýba nám väčšia kompaktnosť a odolnosť v defenzíve, v útočnej fáze herná ľahkosť. Je však začiatok jarnej časti, všetky spomínané atribúty budeme odstraňovať a zlepšovať. Súperovi gratulujem k víťazstvu.“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 16. kolo (dohrávka)
FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce   6:1 (4:0)
góly:
Dominik Martišiak a Mário Hollý po 2, Marko Totka, Ondrej Bohun

Senica - F. Ivánek - L. Kučera, M. Rosa, A. Búzek - M. Totka, J. Štefanka - M. Hollý, D. Martišiak, M. Dubec
Striedali: A. Šturdík - E. Závodský, F. Hačunda, J. Baláž, J. Kuchta, J. Krakovský, O. Bohun, L. Šurek

Rudolf Bíly (tréner): „Očakávali sme veľmi ťažké stretnutie medzi dvomi kvalitnými mužstvami. Chlapci vstúpili do stretnutia správne nabudení a namotivovaní a hneď od prvej minúty sme sa snažili hrať agresívne a hlavne kombinačne. Už v 20. min sme viedli 4:0 a stále sa snažili hrať útočne, i keď sme museli hrať veľmi zodpovedne v defenzíve, pretože súper bol veľmi nebezpečný a hlavne silný na lopte. Po prestávke sa hral stále futbal hore-dole a musím dnes vyzdvihnúť nielen naše mužstvo za efektivitu a hlavne chuti hrať stále ofenzívne, ale i súpera, ktorý i za nepriaznivého stavu hral kombinačný futbal! Výsledok je krásny, ale priebeh hry bol vyrovnanejší. Chlapcom ďakujem za výkon a predvedený futbal.“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 19. kolo
FK Senica - FC Petržalka 1898   2:1 (2:0)
góly:
Dominik Martišiak 2

Rudolf Bíly (tréner): „Odohrali sme stretnutie proti veľmi kvalitnej Petržalke. Do zápasu a dá sa povedať, že počas celého priebehu sme dnes boli lepší, kvalitnejší pohybovo, ale i technicky jeden na jedného. Vytvorili sme si asi sedem 100% gólových šancí a množstvo rohových kopov, ale bohužiaľ sme ich nedokázali premieňať na góly. Chlapci hrali s chuťou a hlavne sebavedome, pričom si myslím, že Petržalka ma silné mužstvo. Za to im patrí poďakovanie, ale mrzí nás trestuhodné zahadzovanie šancí, ktoré sme dnes mali na dva zápasy. Súper mal dve strely do priestoru brány a dal jeden gól.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 16. kolo (dohrávka)
FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce   0:1 (0:1)

Senica - T. Vrzala - J. Cigánek, M. Mihál, B. Chanečka - D. Ventúra, Š. Mach, D. Veselský - V. Mička, D. Švárny
Striedali: M. Andrášik, M. Kunka, R. Scholtz, V. Buzay

Jaroslav Hutta (tréner): „Odohrali sme veľmi dobrý zápas, aj keď výsledok tomu nenasvedčuje. Rozhodla o ňom chyba nášho brankára pri inkasovanom góle a hlavne strelecká nemohúcnosť a slabá agresivita našich hráčov pred súperovou bránou, keď sa do dobrých streleckých príležitostí dostali skoro všetci, ale v poslednom čase je pre nich brána malá.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 19. kolo
FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce   4:1 (3:1)
góly:
Šimon Mach 2, Viktor Mička, Marko Kunka

Senica - T. Vrzala - M. Mihál, F. Hoško, B. Chanečka - D. Ventúra, V. Mička, D. Veselský - Š. Mach, D. Švárny
Striedali: M. Andrášik, M. Kunka, J. Cigánek, V. Buzay, R. Scholtz

Jaroslav Hutta (tréner): „Do zápasu sme vstúpili dobre, od začiatku sme sa tlačili pred bránu súpera a už od v 7. min sme po peknej strele Mičku vyhrávali. O ďalšie dve minúty Kunkova pohotová strela tiež skončila v bráne súpera. Výborný úvod potvrdil ešte Mach hlavou, keď po rohovom kope zvýšil na 3:0. Hostia sa dostávali do šancí z protiútokov a v 25. min aj jeden využili na strelenie gólu. V 28. min nastrelil Mach brvno a tým uzavrel náš vydarený 1. polčas. Po prestávke sme pokračovali v dobrom výkone ale po šanciach Mičku, Macha, Švárneho a pekných strelách Cigánka a Chanečku zostalo skóre nezmenené. Až v 58. min uzavrel skóre svojim druhým gólom Mach, keď dorazil brankárom vyrazenú tvrdú strelu Hoška.“