Uzdravený Švenger v bráne veľa práce nemal

Uzdravený Švenger v bráne veľa práce nemal

08.04.2013 | Redakcia

svenger presovAk rátame aj zápas v Prešove, v domácom súboji s Košicami vychytal Milan Švenger už deviatu nulu v tohtoročnej edícii Corgoň ligy. Duel na pôde Tatrana však radíme medzi shootouty 26-ročného gólmana len napoly. V 44. min sa totiž zranil a do brány šiel senický odchovanec Michal Šulla.

Otáznik nad senickou jednotkou v bráne visel do poslednej chvíle. Nakoniec sa proti Košiciam do brány Švenger postavil. „V piatok na predzápasovom tréningu som skúšal trénovať naplno, dá sa povedať, že to šlo. Zahlásil som preto trénerovi, že som pripravený naskočiť od začiatku,“ opisuje Milan Švenger.

Proti Košiciam síce kmeňový hráč Sparty Praha naskočil, ale zranenú nohu veľmi nerozhýbal. Prácu nemal, v bráne si mohol pokojne zobrať dovolenku. Jeho spoluhráči sa počas celých 90 minút snažili prelomiť mohutný defenzívny val súpera. Hoci sa drobné pukliny v košickom betóne objavili, Záhoráci ich nedokázali využiť. Gólové šance zahodili Piroska, Diviš i Blackburn. „Boli sme lepší, ale stratili sme dva body. Musíme si to prebrať, zhodnotiť, prečo sa nám doma strelecky nedarí. V sobotu sme sa nedostali ani príliš do koncovky. Neviem, prečo to nevieme pred vlastnými fanúšikmi zlomiť. Vonku to ide lepšie,“ myslí si rodák z Jablonca.

Hoci po väčšinu zápasu Švenger v domácej bráne mrzol, jeden exkluzívny zákrok vytiahnuť musel. Okamžite po spálenej Blackburnovej tutovke unikol obrane Skvašík, pokus o kľučku na senického brankára bol však neúspešný, a tak senické publikum gól nevidelo. "Musel som byť celý zápas v strehu. Súper bol neškodný, ale jedna ich šanca mohla rozhodnúť," dopĺňa Švenger.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš
V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

V nedeľu pod Dubňom proti AS Trenčín

18.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu