Šulla si odkrútil premiéru v seniorskom drese FK Senica

Šulla si odkrútil premiéru v seniorskom drese FK Senica

04.04.2013 | Redakcia

sulla michalV 37.min zahrávajú domáci Prešovčania rohový kop. Po hlavičke jedného z útočiacich hráčov drží senický gólman Milan Švenger loptu pevne v rukách. Obranca zeleno-bielych Patrik Jacko však akciu v zápale hry dohráva. Vkĺzačkou triafa Švengerovu nohu. Jacko je za zákrok odmenený žltou kartou. Švenger skúša v hre pokračovať, na trávniku je ešte sedem minút. V 44. sa však už hlási o striedanie. Do brány mieri senický odchovanec Michal Šulla. Pre 21-ročného mladíka to je corgoňligová premiéra v seniorskom drese FK Senica.

„Priznám sa, bol som nervózny, keď som vybiehal na trávnik. Prvé dotyky s loptou neboli najšťastnejšie. Cez polčasovú pauzu som sa však poriadne rozcvičil a upokojil. Potom to bolo už lepšie,“ opisuje svoje prvé okamihy v seniorskom drese Šulla.

Bývalý reprezentant slovenskej „21“ zbiera v A-tíme skúsenosti už niekoľko rokov. Byť bok po boku s brankármi ako Pavol Kamesch, Petr Bolek či Milan Švenger je pre neho dobou školou. Najcennejšie rady však Šulla prijíma od kouča brankárov Miroslava Mentela. Jedna padla aj pred vybehnutím na trávnik. „Povedal mi, že mám natrénované, že sa nemám čoho báť,“ spomína si talentovaný brankár na Mentelove slová a pokračuje: „Keď som striedal Švengiho, ihrisko už bolo rozbité. Prešovčania skúšali prelomiť naše zadné rady nakopávanými loptami. Tie sú pre brankára veľmi nepríjemné, nevyspytateľné. Lopta sa môže kadejako odraziť.“ Lenže neodrazila a Šulla neinkasoval. Pomohol tímu k víťazstvu 1:0. Premiéra i prvý shootout bude talentovaného gólmana určite niečo stáť. „Ešte ma Juro Križko ´neskasíroval´, ale určite sa tak stane,“ usmieva sa urastený brankár.

To či v sobotnom domácom súboji proti Košiciam bude stáť Švenger alebo Šulla, je v tejto chvíli otázne. Senický rodák je však nachystaný zaskočiť za svojho skúsenejšieho kolegu. „Brankárska dvojka musí byť vždy pripravená naskočiť do zápasu a dôstojne zastúpiť jednotku. Uvidíme, či sa Švengi dá do soboty dokopy. Každopádne, zápas s Košicami chceme zvládnuť, či už bude v bráne hocikto,“ dopĺňa Šulla.

Corgoň ligu si Michal Šulla vyskúšal na jeseň v drese Myjavy, kde bol na polročnom hosťovaní. Do brány Kopaničiarov sa postavil sedemkrát. Po návrate uzdravenej jednotky Solničku však už príležitosť nedostal.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Jeden sen, dvaja bratia

Jeden sen, dvaja bratia

26.5. | Redakce
V tréningovom zápase proti Slovanu bezgólová remíza

V tréningovom zápase proti Slovanu bezgólová remíza

23.5. | Redakce
V sobotu vyzveme v tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava

V sobotu vyzveme v tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava

22.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu