Koník: Víťazstvo v Prešove si veľmi vážim. Diváka chceme potešiť aj doma

02.04.2013 | Redakcia

konik vlado zamyslenyVäčší dôvod na radosť po stretnutí 24. kola Corgoň ligy Tatran Prešov - FK Senica (0:1) mal tréner Senice Vladimír Koník, ktorý sa po 90. minútach radoval so svojimi zverencami zo zisku 3 bodov. Na pozápasovej tlačovej konferencii sa však nechal počuť aj domáci lodivod Ladislav Totkovič.

Vladimír Koník, tréner FK Senica: „Čakali sme ťažký zápas. Už aj z toho pohľadu, že sme sa pripravovali na ťažký terén. Žiadal som od svojich hráčov zodpovedný prístup. Vedel som, že bude treba veľa behať, vyhrávať osobné súboje a apeloval som, aby boli efektívni, čo sa aj podarilo a dali sme veľmi rýchlo po štandardnej situácii gól. V druhom polčase sme mohli o zápase rozhodnúť v úvodných desiatich minútach, kde sme mali dve gólové šance. Potom domáci nás nakopávanými loptami dostali pod tlak, ale veľmi dobre chlapci pracovali a myslím si, že si to víťazstvo zaslúžili. Dokázali, že keď treba, vedia aj bojovať, aj behať. Toto víťazstvo si proti húževnatému súperovi veľmi vážim a už nám neostáva nič iné, len potešiť senického diváka aj doma, nielen víťazstvami vonku.“

Ladislav Totkovič, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Nevstúpili sme do zápasu ako sme si povedali, chýbala nám súbojovosť. Súper mal viac lôpt a tie veci, na ktoré sme apelovali, teda aby sme vstúpili do zápasu agresívne, aby bolo vidno, že hráme o záchranu, no nebolo to tak. Zo štandardiek na ktoré sme upozorňovali sme dostali gól, ktorý nakoniec bol rozhodujúci. Čiže úvod zápasu poznamenal celkový priebeh aj víťazstvo hostí. My sme už potom naháňali zajaca po lúke. Snažili sme sa vytvoriť si tlak, chvíľami sme ho aj mali, ale také skoro šance, ktoré sme mali nám nepriniesli želanú efektivitu. Ťažko sa hrá proti Senici, keď musíte otáčať výsledok.“

Magický dátum. Roberta Diasa teší víťazstvo nad Trenčínom i víťazný gól
Mládež v akcii: U19 v derby víťazne, piata výhra v rade v podaní futbalistiek WU15