Osemnástka stále valcuje

01.04.2013 | Redakcia

fans salyV minulom týždni pokračovali mládežnícke tímy ďalšími majstrovskými zápasmi. Už v stredu hrali v Michalovciach prvoligoví dorastenci. Devätnástka vo vyrovnanom súboji nedokázala streliť gól, a keďže súper áno, tešil sa z jednogólového víťazstva. Nepríjemného súpera mala aj sedemnástka - v zápase gól nepadol a zrodila sa bezgólová remíza. B-dorasty odohrali domáce súboje proti rovesníkom Slovana Bratislava. Výbornú formu potvrdili hráči osemnástky. V jarnej časti odohrali tretí zápas na domácej pôde a vyhrali ho rozdielom triedy. Z posledných troch duelov majú bilanciu 9 bodov a skóre 13:0! Kvalitné stretnutie odohrala aj šestnástka, ktorá si taktiež poradila so svojim protivníkom. Tri naše dorastenecké mančafty (U18, U17 a U16) sú na čele svojich tabuliek, U19 je na 2. pozícii. So Slovanom Bratislava hrali na umelej tráve v Senici aj starší žiaci. Pätnástka zvládla zápas lepšie a vyhrala najtesnejším rozdielom, štrnástka svojmu súperovi hladko podľahla. Na domácom ihrisku hrali aj mladší žiaci proti Dubnici. Trinástka prekvapujúco zakopla, keď po remíze zbytočne stratila dva body, z plného bodového zisku sa radovala dvanástka. Prípravky dohrávali neodohrané zápasy s FA Nitra-Chrenová z jesennej časti.

Starší dorast U19 - 1. liga - 19. kolo
MFK Zemplín Michalovce - FK Senica   1:0 (1:0)

Senica - D. Kubica - D. Vandraško (72. Š. Chalány), A. Krutý, Z. Filípek, P. Šenk - D. Ventúra, T. Kapusta - J. Krajčovič, I. Pikulík (60. D. Nemec), A. Labuda (53. J. Krč) - J. Kosorin

Stanislav Macek (tréner): „Prvý polčas sme hrali s rešpektom, súper sa snažil diktovať tempo hry, ale nevytvoril si prakticky žiadnu šancu. Hra sa odvíjala hlavne v strede poľa. Hra mala tempo, ale my sme mali problém s prechodovou fázou, pretože nás súper vysoko napádal a mali sme problém s presnosťou. V 41. min sme strelili gól Kosorinom po peknej prihrávke Pikulíka, ale gól neplatil pre údajný ofsajd, ktorý videl asi len postranný rozhodca. V 45. min sa Danko uvoľnil na našej pravej strane a jeho center prešiel cez celú bránu a na zadnej žrdi Mukhamedinov otvoril skóre - 1:0. Po prestávke sme hrali oveľa lepšie, rýchlejšie a hlavne sme diktovali tempo hry, vytvorili sme si šance. V 62. min po centri Kosorina úplne sám Krajčovič na zadnej žrdi netrafil bránu domácich. V 70. min po rohu Nemca v čistej šanci Kapusta netrafil z 5-ky bránu. Stále sme sa snažili s výsledkom niečo urobiť. Posledných 30. minút sme hrali 3-5-2. Naša najväčšia šanca prišla paradoxne v 90. min, keď peknú prihrávku Krča za obranu potiahol Kosorin a jeho spätnú prihrávku úplne sám z 5-ky Nemec napálil do brankára Brédu. Za 2. polčas sme si zaslúžili minimálne bod, ale bez gólu sa nevyhráva.“

Starší dorast U18 - 2. liga - 19. kolo
FK Senica - ŠK Slovan Bratislava   3:0 (1:0)
góly: Marek Šustek, Tomáš Slovík, Erik Guoth

Senica - M. Hruška - D. Celláry, M. Šustek, M. Hrubša, A. Letrik - R. Sirota (63. Š. Chalány), T. Slovík, P. Balážik, N. Dzaba (69. R. Balážik) - D. Slovík, E. Guoth (87. F. Duban)

Milan Suchý (tréner): „Odohrali sme ďalší kvalitný duel proti fyzicky vyspelému, dobre organizovanému súperovi. Chceli sme sa presadiť našim ofenzívnym futbalom, mali sme to však veľmi ťažké. Do vedenia sme sa dostali po peknom priamom kope Šusteka. V 1. polčase sme mali viac príležitostí, zostalo však len pri jednom góle. Súper bol nepríjemný, pretože stále hrozil nakopávanými loptami na urastených útočníkov, naša obrana však hrala spoľahlivo. Aj v 2. polčase súper dlho vzdoroval, aj keď čisté príležitosti si nevytváral, naopak nám sa podarilo výsledok prikrášliť dvoma peknými gólmi. Najprv sa utešenou strelou presadil T. Slovík a tretí gól pridal aktívny Guoth po individuálnej akcii. Odohrali sme ďalší náročný duel, máme však pred sebou ešte veľa ťažkých zápasov. Pozitívom je, že sme sa aj v takom fyzicky náročnom zápase dokázali strelecky presadiť. Cením si u chlapcov enormnú túžbu víťaziť.“

Mladší dorast U17 - 1. liga - 19. kolo
MFK Zemplín Michalovce - FK Senica   0:0

Senica - M. Junas - D. Baša (41. E. Otrísal), M. Privrel, D. Ceplák, E. Chvál - J. Chvátal, D. Malý - M. Rajník, D. Baumgartner (71. A. Konečný), S. Mráz - M. Mihálik (25. T. Královič)

Jozef Dojčan (tréner): „V rýchlom slede na nás čakal ďalší veľmi kvalitný súper. Začali sme dobre a zdalo sa, že budeme schopní zápas kontrolovať. Od 20. min sa po našich chybách v bránení karta obrátila a súper začal byť veľmi nebezpečný. My sme začali hrať veľmi komplikovane, nepresne a v práci s loptou sme boli pomalí. Tento stav prakticky trval do konca zápasu. Domáci mali zopár dobrých gólových príležitostí, ale aj s potrebnou dávkou šťastia (žrď) sa nám podarilo udržať si čisté konto. Dve minúty pred koncom sme mohli paradoxne udrieť my, ale vo výbornej pozícii trafil Chvál len tyčku domácej brány. Bod z Michaloviec je síce uspokojivý, ale náš herný prejav bol tentoraz na míle vzdialený našim predstavám.“

Mladší dorast U16 - 2. liga - 19. kolo
FK Senica - ŠK Slovan Bratislava   2:0 (1:0)
góly: Juraj Kovalovský, Matej Kosorin

Senica - S. Szkuban - M. Chvíla, J. Kubrický, L. Kojnok, F. Palkovič - M. Švolík (67. P. Varga), M. Nestorik (74. T. Hrúz), M. Pittner - M. Vrábel, M. Kosorin (78. P. Mikúšek), J. Kovalovský (65. D. Nemček)

Eduard Pagáč (tréner): „V zápase sme boli lepším družstvom, dokázali sme si vypracovať viacero dobrých príležitostí, z ktorých sme premenili dve. Súper si vypracoval jednu stopercentnú šancu, ktorú chytil Szkuban. V tomto zápase sme vyhrali zaslúžene.“

Starší žiaci U15 - 1. liga - 18. kolo
FK Senica - ŠK Slovan Bratislava   1:0 (1:0)
gól: Peter Mikúšek

Senica - F. Valach - M. Matušica (49. F. Blažek), M. Svatík, P. Mikúšek, D. Nemček - P. Varga, M. Adamec, F. Popluhár (62. K. Sekela) - D. Tešlár, F. Bzdúšek (69. S. Štefek), V. Jedinák (70. V. Jánošík)

Lukáš Kaplan (tréner): „Na prvý domáci zápas sme nastúpili na umelej tráve proti Slovanu. Bol to veľmi dobrý a fyzicky stavaný súper. Úvodnú šancu si po rohovom kope vypracoval súper, kedy sme urobili obrovskú chybu v postavení hráčov, avšak to bola ich jediná šanca v zápase. V 15. min išiel Bzdúšek sám na bránu, ale zle si loptu posunul a zo šance nebolo nič. V 28. min po rohovom kope otvoril skóre Mikúšek a bolo 1:0. Do 2. polčasu sme vstúpili s cieľom pridať ešte nejaký gól, ale nepodarilo sa nám to. Myslím si, že v dnešnom stretnutí sme boli o niečo lepším tímom, kombinačnejším a o ten jeden gól sme si zaslúžili vyhrať. Chcel by som pochváliť celé mužstvo, bojovalo od prvej do poslednej minúty.“

Starší žiaci U14 - 1. liga - 18. kolo
FK Senica - ŠK Slovan Bratislava   0:4 (0:2)

Senica - E. Kirka - T. Šefčovič (60. N. Mihál), D. Michalovský (22. D. Smolinský), M. Krišák, M. Galba (55. J. Bohunický) - I. Perička, J. Serdahely, M. Mášik, K. Ravas - M. Kovaľ, S. Janek (43. O. Konečný)

Vladimír Helbich (tréner): „Hoci sme proti Slovanu nastúpili s veľkým odhodlaním, zápas nám nevyšiel. Určite neboli hostia lepším mužstvom o štyri góly, disponovali však trojicou nadpriemerných útočníkov a boli vysoko efektívny. Nám nefungovala defenzíva, Michalovský a Galba zápas nezvládli, v 1. polčase nás zaskočili rýchlo inkasované góly. Hráči boli nervózni a nepresní v medzihre. Po prestávke mužstvo zdvihlo hlavy, vytvorili sme si tri vyložené príležitosti, bohužiaľ ostali nevyužité. Súper dvakrát skóroval z dvoch protiútokov, štyrikrát za zápas trafili hráči Slovana našu bránu, štyrikrát skórovali. Z prehry sa poučíme, Slovanistom gratulujem!“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 18. kolo
FK Senica - MFK Dubnica   2:2 (1:1)
góly: Ondrej Bohun, Dominik Martišiak

Senica
- F. Ivánek - L. Kučera, M. Rosa, A. Búzek - M. Totka, O. Bohun - M. Hollý, D. Martišiak, M. Dubec
Striedali:
A. Šturdík - E. Závodský, F. Hačunda, J. Baláž, J. Kuchta, J. Krakovský, J. Štefanka, L. Šurek

Rudolf Bíly (tréner):
„Do zápasu s Dubnicou sme vstupovali s odhodlaním a túžbou potvrdiť výborný výkon mužstva na Slovane. Bohužiaľ, zápas nám vôbec nevyšiel podľa predstáv. Chlapci síce vstúpili do zápasu aktívne a rýchlo sme sa ujali vedenia po góle Bohuna a vytvárali si územnú prevahu, ale chýbala ľahkosť a hlavne agresivita v zakončení. Počas celého duelu si súper vytvoril snáď tri - štyri šance, ale svojou bojovnosťou a hlavne obetavosťou si odviezol dnes cenný bod. My sme síce mali veľké množstvo šancí, ale bez srdiečka a hlavne futbalového rozumu sa dá remizovať aj takýto zápas.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 18. kolo
FK Senica - MFK Dubnica   2:1 (0:0)
góly: Mário Mihál, vlastný

Senica - T. Vrzala - J. Cigánek, M. Mihál, B. Chanečka - D. Ventúra, Š. Mach, D. Veselský - V. Mička, D. Švárny
Striedali: M. Andrášik, M. Kunka, R. Scholtz, V. Buzay

Jaroslav Hutta (tréner): „Začali sme veľmi dobre a už v 2. min Mička pekne uvoľnil Veselského, ale jeho strela skončila vedľa brány. V 4. min sa dostal sám pred brankára Mach, ale tiež netrafil bránu, ako aj Mička v 12. min. V 1. polčase sme boli lepší ako náš súper a chýbalo tomu iba presnejšie zakončenie. Po prestávke sa hra vyrovnala a do dobrých príležitostí sa dostávali aj hostia. Do vedenia sme šli v 38. min peknou strelou Mihála po rohovom kope. Hosťom sa podarilo vyrovnať o päť minút neskôr taktiež po rohovom kope. Aj tretí gól padol z rohového kopu, keď sa lopta odrazila od súperovho hráča do vlastnej brány a ten uzavrel skóre stretnutia.“

Prípravka U11 - 11. kolo (dohrávka)
FK Senica - FA Nitra-Chrenová   7:0 (3:0)
góly: Samuel Hlaváč 4, Tamara Morávková, Michal Hecht, Lukáš Jablonický

Prípravka U10 - 11. kolo (dohrávka)
FK Senica - FA Nitra-Chrenová   1:1 (0:0)
gól: Daniel Bogdalík

Prípravka U9 - 11. kolo (dohrávka)
FK Senica - FA Nitra-Chrenová   11:1 (4:0)
góly: Damian Dobiaš 3, Jakub Tomašovič, Marek Macho, Adam Mikulka po 2, Denis Surový, Patrik Sedláček