Novoročné predsavzatia? To nie.

Novoročné predsavzatia? To nie.

06.01.2012 | Redakcia

j06Príchod nového roku je od pradávna spojený aj s rozšírenou tradíciou. Tou novoročné predsavzatia, ktoré si podľa najnovšieho internetového prieskumu dávapolovica Slovákov. V kabíne vicemajstra táto tradícia dostáva väčšinou červenú. Výnimkou nie je ani kapitán tímu Ján Gajdošík. „Svoje ciele sa snažím dodržiavať celý rok. Nové sľuby si do nového roku určite dávať nezvyknem,“ hovorí, no zároveň priznáva, že ak by si mal jednu vec vybrať, bolo by to zdravie pre celú rodinu.

 

Medzi najfrekventovanejšie predsavzatia patrí aj želanie prestať fajčiť či schudnúť. Práve druhá možnosť môže futbalistov po mesiaci voľna trápiť. Veďdnes ich čaká povinné podovolenkové váženie. „Jeden kilogram je tolerancia. Za každé ďalšie kilo navyše je mastná pokuta,“ usmieva sa vedúci mužstva Martin Šnegoň, mädliac si ruky, že realizačného tímu sa to našťastie netýka. „Myslím, že ani ja s tým nebudem mať vážnejší problém. Samozrejme, životosprávu som musel dodržiavať, ale že by som bol na diéte? To nie,“ hovorí Gajdošík.

Aj keď bude nejaké kilečko navyše, zaiste pôjde počas zimnej prípravy dole. Futbalistov čakajú dvojfázové zaberačky. V lese, v posilňovni i na ihrisku. „Každý futbalista hrá radšej zápasy ako trénuje, no je jasné, že bez toho to nejde. Dnes už navyše nie tie prípravy také náročné ako v minulosti, takže sa to prežiť,“ priznáva 33-ročný zadák.

Po mesačnej prestávke sa však rozdýchava o čosi ťažšie. Aj preto si futbalisti na prvom tréningu len zahrali futbal. „Priznám sa, že asi tri týždne som si od futbalu úplne oddýchol. O to viac som sa však do Senice opäť tešil. Voľno som využil na domáci relax s rodinou,“ vracia sa myšlienkami naspäť opora zadných radov.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prvou letnou posilou Tomáš Košút

Prvou letnou posilou Tomáš Košút

26.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

25.6. | Igor Tabiš
Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

24.6. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu