Rolando Blackburn: Na narodeniny podpis zmluvy

Rolando Blackburn: Na narodeniny podpis zmluvy

10.01.2012 | Redakcia

j10rbPrvé prestupové jednania v roku 2012 uzavreté. Po sérii rozhovorov sa klubu FK Senica upísal Rolando Blackburn. „Podpísali sme s ním dlhodobé – 18 mesačnéhosťovanie s možnosťou následnej opcie. Kontrakt sme uzavreli symbolicky, v deň jeho 22. narodenín. Prítomný bol aj Aquiles Certad, prezident C & H Sports Agency, ktorá hráča zastupuje. Posledné detaily kontraktu sme riešili prostredníctvom konferenčného hovoru aj s Vassilisom Papadikisom, generálnym manažérom Blackburnovho kmeňového klubu FC Chorrillo,“ opisuje záverečnú fázu dohody prezident FK Senica Viktor Blažek.

 

Pri prestupe Blackburna do Senice zohrala významnú úlohu agentúra Football One. Zástupca spoločnosti Ivan Gažík k prestupu uvádza: „Rolando patrí medzi talenty panamského futbalu. skúsenosti z mládežníckych reprezentačných výberov. Dôveru dostáva aj v seniorskom výbere. Aktuálne je lídrom tímu stredoamerickej krajiny do 23 rokov. Teší nás, že sa nám podarilo sfinalizovať jeho presun na Záhorie. Záujem o jeho služby bol totiž aj v iných kútoch Európy. Pre jeho ďalší vývoj je ale účinkovanie v tíme slovenského ligistu ideálnym riešením.“

 

Mladý futbalista s anglickým futbalovým menom nepatrí medzi fanúšikov Rovers. „Kdeže Blackburn, jeho favoritom je Real Madrid a Cristiano Ronaldo,“ vysvetľuje Aquiles Certad. Rolando vlani pravidelne nastupoval za FC Chorrillo. Aj vďaka jeho výkonom získal klub premiérový majstrovský titul. Darí sa mu aj v reprezentácii. Vždy mal veľmi vysokú efektivitu vsietených gólov. Presadil sa dokonca v oboch eliminačných zápasoch proti Kostarike. Vďaka remíze a výhre získala Panama miestenku na predolympijský turnaj. V USA si zmerajú sily domáci hráči, Panama, Honduras a Mexiko. Z uvedeného štvorlístka postúpi do Londýna dvojica tímov,“ dopĺňa informácie o hráčovi prezident agentúry C & H Sports.

 

Hoci je mladý Panamčan jedným z kľúčových členov tamojšej dvadsaťtrojky, prvé kroky zvládolaj v seniorskom výbere. Už v premiére proti Dominikánskej republike sa blysol gólom. Nastúpil aj proti Hondurasu a Kostarike. „Rolanda sme v posledných mesiacoch pozorovali prostredníctvom našich partnerov. Okrem získaných správ sme sledovali viacero dvd-čiek s jeho zápasmi. Na prvých tréningoch potvrdil naše informácie. Je typickým zakončovateľom. Navyše je rýchly. Samozrejme, aj on vie, že na sebe musí ešte tvrdo pracovať. Predpoklady bude musieť potvrdiť predovšetkým v zápasoch,“ hodnotí Dušan Vrťo prvé Blackburnove dni na Záhorí.

 

V príprave Senice aj ďalší novici. Ich prípadná budúcnosť na západe Slovenska je v riešení.

 

Vizitka:

meno: Rolando Blackburn

krajina: Panama

narodený: 9. január 1990

post: útočník

výška: 180cm

kmeňový klub: FC Chorrillo

predchádzajúce kluby: Tauro, Juventud Retalteca (Guatemala)

reprezentácia Panamy: U-15, U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, U-21, U-23, A-čko

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prvou letnou posilou Tomáš Košút

Prvou letnou posilou Tomáš Košút

26.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

25.6. | Igor Tabiš
Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

24.6. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu