Do Senice prichádza Patrik Mráz

Do Senice prichádza Patrik Mráz

19.02.2013 | Redakcia

pato mraz podpisSenica získala pre jarnú časť sezóny do svojich radov ďalšiu posilu. Zadné rady vystuží ľavý obranca Patrik Mráz. Dvadsaťšesťročný futbalista bol voľný hráč. Naposledy pôsobil v poľskom tíme Slask Vroclav. Jeho prvý zahraničný angažmán však skončil pre neho predčasne. Duel na pôde Wisly Krakow 18. novembra minulého roku bol pre neho posledný vo farbách Slasku. „Patrik sa stal následne voľným hráčom. Dohodli sme sa na polročnom kontrakte s tým, že po konci aktuálnej sezóny budeme rokovať o predĺžení zmluvy,“ informuje prezident FK Senica Viktor Blažek.

Futbalovo Mráz vyrastal v Púchove, odtiaľ prešiel do bratislavskej Petržalky. Čierno-biely dres vymenil o tri roky za žlto-zelený MŠK Žilina. Medzi jeho najväčšie úspechy patria slovenské tituly s Artmediou (2007/08) a Žilinou (2009/10), poľský titul so Slaskom (2011/12), Slovenský pohár s Artmediou (2008), Slovenský superpohár so Žilinou (2010) a Poľský superpohár (2012).

Po ročnom pôsobení za hranicami sa Mráz vracia na slovenské trávniky. Na pôsobenie v Senici sa teší. „Klub ma kontaktoval, že hľadá ľavého obrancu. Dohodli sme sa veľmi rýchlo. V Senici je super prostredie na futbal. Zatiaľ sú moje pocity len pozitívne. Chcem pravidelne hrávať a pomôcť na jar Senici. Na vzájomnú spoluprácu sa teším,“ hovorí bezprostredne po podpise zmluvy nová akvizícia Senice Patrik Mráz.

 

Spolu s Mrázom posilní Senicu na jar aj Tomáš Vrťo, ktorý s mužstvom celú zimu i trénuje. Naopak, červeno-modrý dres neoblečie Miroslav Hozda, ktorý bol v Senici na skúške.

Viac vo videorozhovore s Patrikom Mrázom

 

Kto je Patrik Mráz

Narodil sa 1. februára 1987 v Púchove. Meria 187 centimetrov, váži 75 kilogramov. Futbalovú kariéru začal práve v rodnom meste, v roku 2006 prestúpil do Artmedie Petržalka a o tri roky neskôr do Žiliny. V januári 2012 okúsil po prvýkrát zahraničný angažmán, s poľským Slaskom Vroclav podpísal zmluvu do leta 2015. Kontrakt s ním však poľský tím rozviazal už na jeseň v roku 2012. Údajne pre porušenie životosprávy. Slovensko reprezentoval vo viacerých mládežníckych kategóriách vrátane výberu do 21 rokov. Medzi jeho najväčšie úspechy patria slovenské tituly s Artmediou (2007/08) a Žilinou (2009/10), poľský titul so Slaskom (2011/12), Slovenský pohár s Artmediou (2008), Slovenský superpohár so Žilinou (2010) a Poľský superpohár (2012).

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu