Kóňa kandidátom na najobľúbenejšieho športovca Senice

Kóňa kandidátom na najobľúbenejšieho športovca Senice

18.02.2013 | Redakcia

kona sportovecUž tradične sa 25. februára stretne v senickom Kultúrnom dome športová elita mesta Senica. Popri najlepších športovcoch mesta v jednotlivých kategóriách, sa verejnosť dozvie i meno najobľúbenejšieho športovca mesta za rok 2012. Jedným z najhorúcejších kandidátov je i kapitán a opora FK Senica Tomáš Kóňa.

Úspešné spojenie FK Senica - Tomáš Kóňa funguje už 2,5 roka. 28-ročný stredopoliar navyše nedávno predĺžil zmluvu o ďalších 30 mesiacov. Rodák z Nitry bude tak červeno-modrý dres obliekať minimálne do roku 2016.

Kóňa je ťahúňom Záhorákov. V našej lige patrí dlhodobo k najkvalitnejším stredopoliarom. Vo futbalových hlasovaniach športovej verejnosti i odborníkov mu patria vždy popredné priečky. Vo fanúšikovských anketách vo svojej kategórii už pravidelne víťazí. Rodák z Nitry si dokonca i trikrát obliekol najcennejší dres. V kvalifikačnom zápase Slovenska v marci 2011 na pôde Andorry si pripísal na konto plných 90 minút a patril k najlepším na ihrisku.

Na Záhorí patrí k pojmom. Do Senice prišiel pred sezónou 2010/2011 a okamžite sa stal oporou tímu. Hneď v prvej sezóne v červeno-modrom drese odohral 32 stretnutí a strelil štyri góly. O rok neskôr v rovnakom počte zápasov skóroval 5 gólov. „V Senici som maximálne spokojný. Žijeme tu ako jedna rodina. Som tu už dvaapol roka. Celkom živo si pamätám na prvý súťažný zápas v senickom drese. Na ihrisku Trnavy sme prehrali 0:3. Potom sme sa však chytili a šplhali sme pomaly hore. Je mi skrátka v Senici dobre,“ hovorí Tomáš Kóňa.

„Špílmacher“ Seničanov sa uchádza o vaše hlasy o najobľúbenejšieho športovca mesta Senica. Hlasovať v ankete môžete do 22. februára na oficiálnej stránke mesta Senica ako aj na facebooku.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

15.11. | Igor Tabiš
Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

15.11. | Igor Tabiš
Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

14.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu