Pred desiatimi rokmi odišiel Jozef Hrebíček

Pred desiatimi rokmi odišiel Jozef Hrebíček

11.02.2013 | Redakcia

hrebicekZáhorie si vďaka Futbalovému klubu Senica už zvyklo na najvyššiu futbalovú súťaž. Hrá sa tu už štvrtú sezónu a jeho výsledky sú veľmi dobré, o čom najlepšie svedčia umiestnenia v prvej polovici tabuľky, pred rokom to bola dokonca strieborná priečka, keď ešte tesne pred koncom boli na líderskej pozícii. Za ten čas sa tu „premlelo“ veľa výborných futbalistov, traja dokonca dostali pozvánku aj do reprezentácie Slovenska a mládežníckych reprezentantov ani nespočítame. Pri viacerých legionároch si najvyššiu súťaž zahrali aj senickí odchovanci, či už to bol v senickom drese Andrej Fišan a Lukáš Bajan, alebo v iných kluboch Jozef Šajánek, Ľuboš Švirloch, Štefan Pavlíček, Ján Barkóci, Milan Krupčík, Rudolf Pavlík, Dušan Vrťo, Vlado Včelka, Peter Rýzek, Jozef Režnák, Michal Jonáš a mnohí ďalší.

Prvým bol Jozef Hrebíček

Prvým Seničanom, ktorý si obliekol prvoligový dres bol Jozef Hrebíček, ktorý hrával za Spartak Trnavu v sezóne 1957/1958. Z Trnavy viedla jeho cesta ešte na dva roky do druholigovej Považskej Bystrice, inak celú svoju kariéru zasvätil rodnej Senici. Nechýbal ani v mužstve výberu XI. okresu Senica, ktorá odohrala proti reprezentácii ČSSR pri príležitosti slávnostného otvárania nového futbalového štadióna v Senici. Aktívne hrával v Senici do svojich 36. rokov. Potom presedlal na povolanie trénera. Dvakrát po sebe doviedol Bradlan Brezovú pod Bradlom k postupu ako hrajúci tréner. Po návrate do Senice trénoval žiakov, dorast i B - mužstvo.

Svoje štyri deti viedol takisto k športu. Jarmila hrávala hádzanú, Janka volejbal a synovia Jozef a Marián, samozrejme, futbal. Obaja hrali dorasteneckú ligu v Senici, Marián však po zdravotných problémoch medzi dospelými nepokračoval. Jozef mladší si zahral niekoľko zápasov aj v 1. SNFL, rovnako ako jeho otec nastúpil v prípravnom zápase proti reprezentácii ČSSR a pamätný ostal aj jeho gól do siete reprezentačného brankára Netoličku. Na ZVS hrával v Dukle Prešov, po Senici neskôr v Topoľčanoch, Partizánskom, Holíči a Š. Humenciach.

Jozef Hrebíček starší (na fotografii) by sa v tomto roku dožil 80 rokov. Vo štvrtok 7. februára si však jeho najbližší, priatelia a priaznivci futbalu pripomenuli 10. výročie, čo nás navždy opustil.

Prvý ligový futbalista v senickej histórii si určite zaslúži našu tichú spomienku.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu