10 výhod hraní fotbalu

0

Pokud jste ještě nikdy fotbal nehráli, musíte to zkusit. Je to opravdu zábavný sport, který může hrát každý a dá se hrát prakticky kdekoli. Stejně tak vás to moc neláká ke hraní. Tato výhoda dostupnosti z něj dělá nejvýznamnější sportovní aktivitu na světě.

Existuje mnoho různých výhod hraní fotbalu, které budete chtít hrát celý den – domovská stránka. Nejen, že je to zábavná sportovní aktivita, která vám umožní stýkat se s ostatními, ale je to navíc úžasné pro vaše zdraví svalů, srdce a wellness, pevnost kostí, vaše myšlení a tím i mnohem více.

football and health

1. Zvyšuje aerobní schopnosti

Jít na jakýkoli typ intenzity po dobu 90 minut vyžaduje vysoký stupeň vytrvalosti. Výsledkem je, že fotbaloví hráči mají obvykle značnou kardio kapacitu, která jim umožňuje přejít z procházky do běhu a rychle se uzdravit, aby to udělali znovu, stejně jako ještě jednou, stejně jako ještě jednou. Vědci z Peking College to potvrdili ve výzkumné studii, kterou napsali.

2. Zvyšuje kardiovaskulární zdraví

To je možná jedna z nejlepších výhod hraní fotbalu. Běžný hráč uběhne 8 až 11 kilometrů v kompletní videohře. Nepřetržitá podpora chůze, běhu a běhu udržuje srdeční frekvenci hráče na vyšší úrovni a poskytuje vynikající kardio cvičení. Tento neustálý pohyb pomáhá hráčům posilovat jejich srdce, odolávat hromadění plaku v koronárních tepnách, minimalizovat jejich krevní tlak a také rozpouštět přebytečné kalorie.

3. Snižuje tělesný tuk a také zlepšuje tonus svalové hmoty

Fotbal je skvělý sport pro spalování tuků, protože funguje jak na svalové hmotě, tak na vašem srdci různými způsoby. Fotbal vytváří více svalové hmoty a spaluje mnohem více tuku tím, že získává jak pomalá, tak rychlá svalová vlákna. Jako obecné cvičení spálíte při hraní fotbalu více kalorií než při běžném tréninku, protože hráči jsou nuceni přepínat mezi využitím kardio a také anaerobních silových drah.

4. Rozvíjí sílu svalové tkáně

Snížená tělesná síla je nutná pro kopání, skákání, zdolávání, tkaní. Rovněž tvoří základ pro výbušnou rychlost. Tvrdost horní části těla je nutná pro ochranu míče, zadržování vyzyvatelů, vhazování a navíc přispívá k celkové síle a také rychlosti. Rutinní fotbalová zábava rozvíjí sílu využitím celého těla.

5. Zvyšuje výdrž kostí

Obecně platí, že tloušťka kostí klesá, jak jednotlivci stárnou. Opakované zatížení těla během fotbalového zápasu je vynikající metodou, jak zvýšit odolnost našeho kosterního rámu. Udržování kondice prostřednictvím fotbalu po celý život je skvělý způsob, jak si udržet pevné kosti.

6. Vychovává k ovládání

Kvůli změnám mezi chůzí, během a sprintem je koordinace pro fotbal životně důležitá. Synchronizace těla je vylepšena komplikovanými pohyby, jako je kapání, transformace a míjení, které jsou prováděny různými rychlostmi a směrem. Koordinace ruka-oko se zlepší, když hráči buď kopnou do míče, nebo získají od někoho přihrávku. Čím lepší synchronizace, tím mnohem lepší užitek v obleku.

7. Inzeruje týmové úsilí a sdílení

Zatímco cíle fyzické kondice jsou obvykle velmi osobní, všichni můžeme těžit ze sdílení společných cílů s ostatními, kteří nás k nim tlačí. Lekce, které hráči objeví na hřišti, se rovnají zbytku jejich života a také kamarádští spoluhráči spolupracují bezkonkurenčně. Schopnost jednat s ostatními za účelem dosažení společného cíle je účinná, když je spojena s každodenním životem – jinými slovy, připojte se k týmu.

8. Zvyšuje funkci kognitivní mysli

Fotbal pomáhá zvyšovat schopnosti koncentrace, vytrvalosti a sebekázně, protože jde o rychlou videohru, která vyžaduje rychlé volby na hřišti. I když se zdá, že tempo zpomaluje, hráči neustále hledají územní výhody, pokoušejí se umístit, aby získali přihrávku nebo ochránili místo, kam by mohl soupeř zasáhnout.

9. Zvyšte sebevědomí a také sebevědomí a také pomáhá snížit stres a úzkost

Budování fyzické houževnatosti a podpora vytrvalosti vytvářejí důvěru v hráče na hřišti i mimo něj. Sebevědomí a také sebeúcta má vliv nejen na sportovní výkonnost, ale také na výkonnost ve škole, profesi, rodinném životě a také ve vztazích. Stejně jako u všech druhů cvičení jsou endorfiny, které se vyplavují do těla po obleku, významným zdrojem stresu a úzkosti a také snižují stres a úzkost. Řada výzkumných studií uvádí, že cvičení je vysoce spolehlivou léčbou klinické deprese i úzkosti.

10. Kdokoli může hrát, kdekoli

Fotbal není drahá nebo zakázaná sportovní aktivita. Vše, co je potřeba, je místo a také kolo. Je to docela základní sportovní aktivita, na kterou se můžete chytit se hraje převážně venku, což jsme aktuálně uvedli jako zdravé a vyvážené níže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno