V septembri 2013 vyšli tieto články:

Další stránky
123>>
30.9.Takéto zápasy musíme vyhrávaťMilan Ondruš, foto: Marián Bazala

Sobotným zápasom v Trnave sa dostala Corgoň liga za prvú tretinu. Seničania boli v Trnave od úvodu aktívnejším celkom. Hoci hráči po prvej 45-minútovke odchádzali do kabín za bezgólového stavu, pri troche šťastia by to bolo celkom inak. Záhoráci si na rozkopanom štadióne Antona Malatinského vypracovali dve supertutovky. Jaroslav Diviš i Juvhel Tsoumou však ponuku na gól odmietli.

30.9.Traja Seničania si zahrajú na MSMilan Ondruš

Slovenský futbalový zväz zverejnil nomináciu na tohtoročné majstrovstvá sveta vo futbale do 17 rokov v Spojených Arabských Emirátoch (17.10. – 8.11.). Medzi mladými futbalistami, ktorí si budú plniť svoje futbalové sny, budú aj traja Seničania – MARTIN JUNAS, MAREK RAJNÍK a JURAJ CHVÁTAL.

30.9.Tomáš Kóňa nominovaný do reprezentácieMilan Ondruš, foto: Marián Bazala

Senický kapitán Tomáš Kóňa sa opäť oblečie do národného. Objavil sa v nominácii reprezentačného trénera Jána Kozáka na najbližšie dva zápasy kvalifikácie na MS 2014.

29.9.VIDEO: Zostrih zo zápasu Trnava - Senica 1:0FK Senica Ak by sme po prvej 45-minútovke viedli 2:0, súper by sa musel pravdepodobne pred nami len skloniť. Tutové šance Diviša či Tsoumou ostali nevyužité. A keď sa z ešte lepšej pozície nepresadil v druhom polčase ani Piroska, prišiel trest na druhej strane v podobe Štepanovského gólu. Domáca Trnava bola šťastnejším tímom, vyhrala 1:0. Pozrite si zostrih tých najzaujímavejších momentov zo stretnutia.
29.9.Ako krajské derby videli tréneri?Milan OndrušTlačová konferencia po stretnutí Spartak Trnava - FK Senica, ktoré sa skončilo najtesnejším víťazstvom domácich 1:0.
28.9.V Trnave sme prehrali najtesnejším rozdielom 0:1TRN - SEN 1:0, 12.kolo | SITAV Trnave sme boli od úvodného hvizdu lepším, futbalovejším tímom. V prvej 45-minútovke sme si vypracovali dve stopercentné príležitosti, no Diviš ani Tsoumou však nedokázali trafiť priestor troch žrdí. Keď v druhom polčase netrafil bránu ani z najväčšej príležitosti hostí Piroska, udreli domáci. Záhorák Štepanovský rozhodol o jednogólovom víťazstve Trnavy.
27.9.Úspešní Seničania na turnaji regionálnych výberovMilan Ondruš, foto: SFZ

V uplynulých dňoch (23. – 25.9.2013) sa na ihrisku NTC v Senci uskutočnil turnaj regionálnych chlapčenských výberov do 14 rokov vo futbale. Systémom každý s každým súperili medzi sebou Bratislavský futbalový zväz (DFZ), Západoslovenský futbalový zväz (ZsFZ). Stredoslovenský futbalový zväz (SsFZ) a Východoslovenský futbalová zväz (VsFZ).

27.9.Diviš: Tréneri nás pripravujú na búrlivú trnavskú atmosférucorgonliga.sk, foto: M. Bazala

V úvode tejto corgoňligovej sezóny mal jeho gól do siete Trnavy prívlastok víťazný, no a v 12. kole by naň proti rovnakému súperovi rád nadviazal. Senický ofenzívny rýchlik Jaroslav Diviš verí, že Záhoráci práve v sobotňajšom súboji na pôde Spartaka prelomia sériu nepresvedčivých výkonov a výsledkov z posledného obdobia.

26.9.Vo štvrťfinále SC narazíme na ViOn Zlaté MoravceMilan Ondruš + SITA, foto: internet

Štvrtkový žreb štvrťfinále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup zviedol dokopy FK Senica a ViOn Zlaté Moravce.

25.9.Šťastie praje pripravenýmMilan Ondruš, foto: Marián Bazala

Väčší dôvod na radosť mal po stretnutí 3. kola Slovnaft Cupu MŠK Rimavská Sobota – FK Senica (1:1, 5:6 na PK) hosťujúci tréner Eduard Pagáč. Cieľ postúpiť do štvrťfinále jeho zverenci v dueli splnili, no na oslavnú pieseň sa riadne nadreli. O postupe medzi najlepších osem tímov rozhodla po remíze 1:1 v základnej hracej dobe až ôsma séria pokutových kopov. Jaroslav Diviš svoj pokus premenil, no Gálik proti Šullovi neuspel.

25.9.Juvhel Tsoumou si otvoril v Senici strelecký účetMilan Ondruš

O jediný gól v riadnom hracom čase na ihrisku Rimavskej Soboty sa postarala najčerstvejšia posila Záhorákov, ktorá prišla do Senice koncom augusta, Juvhel Tsoumou. V pohárovom stretnutí si tak v červeno-modrom drese otvoril strelecký účet.

24.9.Po penaltovej dráme postupujeme do štvrťfináleRS - SEN 1:2, 3.kolo | FK SenicaV treťom kole Slovnaft Cupu to boli poriadne nervy až do samotného záveru. V riadnom hracom čase skončil duel nerozhodne 1:1. Po penaltovej dráme sme nakoniec postúpili do ďalšieho kola.
23.9.Čo robiť? Vyhrať v Rimavskej a chytiť saMilan Ondruš

V poslednom corgoňligovom vystúpení Záhoráci zlyhali. Na ihrisku poslednej Nitry prehrali 0:1. Proti tímu, ktorí doteraz inkasoval až 30 krát, si zverenci Eduarda Pagáča vytvorili navyše len jedinú gólovú príležitosť.

23.9.Cestuj so Železnou úniou vlakom do TrnavyMilan Ondruš

Oficiálny fanklub FK Senica, ktorý funguje pod názvom Železná únia 1921, organizuje vlakový výjazd do Trnavy. Záhoráci odohrajú v malom Ríme sobotný duel v rámci 12. kola Corgoň ligy. Začiatok zápasu je o 16:00.

22.9.Video zo zápasu FC Nitra - FK Senicahuste.tv, foto: SITAVideo zo stretnutia 11. kola Corgoň ligy FC Nitra - FK Senica, v ktorom približne 700 divákov videlo jeden gól. V 71.min sa trafil domáci Cléber.
22.9.Do realizačného tímu pribudne Dušan VrťoTlačová správa FK Senica

FK Senica po prehre na ihrisku poslednej Nitry posilňuje realizačný tím. K hlavnému trénerovi Eduardovi Pagáčovi a asistentovi Stanislavovi Macekovi pribudne športový riaditeľ Záhorákov Dušan Vrťo.

22.9.Zápas Nitra - Senica očami trénerovMilan OndrušTlačovka po stretnutí FC Nitra - FK Senica 0:1. Hodnotenie zápasu očami domáceho kormidelníka Vladimíra Koníka a hosťujúceho Eduarda Pagáča.
22.9.Mladí Slováci i so Seničanmi obsadili druhé miestoFK Senica / SFZ

Slovenská reprezentácia 17 rokov (ročník 1996) i s triom Seničanov – Martin Junas, Marek Rajník a Juraj Chvátal - zakončila vo Švédsku prípravu na nadchádzajúce Majstrovstvá sveta do 17 rokov v Spojených arabských emirátoch remízou proti Nórsku a celkovo si z turnaja 4 krajín (Island, Nórsko, Slovensko, Švédsko) odniesla pekné druhé miesto.

21.9.Po slabom výkone odchádzame z Nitry naprázdnoNIT - SEN 1:0, 11.kolo | SITABezduchý výkon od prvej po poslednú minútu. Posledná Nitra inkasovala za 10 kôl 30 gólov, no proti Senici bola lepším tímom a zaslúžene vyhrala. Záhoráci si za 90 minút vypracovali jedinú gólovú príležitosť a spod Zobora odišli naprázdno.
20.9.Slováci U17 aj s troma Seničanmi zdolali Švédov, zabojujú o zlatoMilan Ondruš + SFZ

Fantastické! Až traja senickí futbalisti boli pri krásnej výhre slovenského národného družstva do 17 rokov nad domácim Švédskom 3:2.