archív článkovarchív aktualít

V februári 2014 vyšli tieto články:

Další stránky
12>>
1.3.V jarnej premiére sme zdolali ViOn 2:1SEN - ZMO 2:1, 20.kolo | FK SenicaV jarnej premiére sme vyhrali na domácej pôde nad Zlatými Moravcami 2:1. Po bezgólovom prvom polčase sa za domácich presadili Sebastian Sosa a Jan Kalabiška, v nadstavenom čase upravil výsledok hosťujúci Hadžič.
1.3.VIDEO: FK Senica - FC ViOn 2:1huste.tvVideo z prvého jarného kola, v ktorom Senica zdolala na domácom trávniku ViOn Zlaté Moravce 2:1.
3.3.Svoj prvý jarný ani nevidelMilan Ondruš, foto: W. Kern

Futbal mu chutil. Bavil seba i divákov. Jan Kalabiška patril v jarnej premiére na domácom ihrisku proti ViOnu Zlaté Moravce medzi najlepších na ihrisku. Jeho nabehané kilometre, útočné výpady, presné lopty a gól pomohli domácim k veľmi dôležitým trom bodom.

4.3.Futbalovú jar odštartovala autogramiádaMilan Ondruš, foto: Marián Bazala

Po prvom jarnom kole boli dôvody na oslavy. Seničania zahájili jar víťazne, keď porazili na domácom trávniku ViOn Zlaté Moravce 2:1. Navyše náš fanklub Železná únia 1921 oslávil rok od založenia a senický tvorca hry Tomáš Kóňa okrúhlu 30-ku.

4.3.V otváracom zápase IFL remíza s OpavouSEN - OPA 2:2, 1.kolo | Milan OndrušV otváracom zápase IFL (International Football League) remizovali naši mladíci s českou Opavou 2:2.
5.3.Na kempe deväť mladých brankárskych nádejíMilan Ondruš, foto: Braňo Valjent

FK Senica pravidelne organizuje kempy pre vytipovaných mladých futbalistov z celého Slovenska. Prostredníctvom siete skautov a mládežníckych trénerov klub oslovuje najtalentovanejších futbalistov. Cieľom je ponúknuť im možnosť pripojiť sa k Futbalovej akadémii FK Senica a pomôcť deťom v naplnení ich detského sna – byť raz veľkým futbalistom!

5.3.Michal Šulla predĺžil zmluvu do júna 2016Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Senická brankárska jednotka Michal Šulla podpísal zmluvu s aktuálnym zamestnávateľom do leta roku 2016. Senický odchovanec je na Záhorí spokojný, preto podpis nového kontraktu privítal.

7.3.Petr Pavlík: Herne máme na viacMilan Ondruš

Seničania jarnú corgoňligovú premiéru zvládli. Na domácom ihrisku zdolali ViOn Zlaté Moravce 2:1. Herne to však nebolo z ich strany ideálne. Najmä prvý polčas pôsobil rozhárane. Začiatky však také bývajú.

8.3.Futbalovú jar odštartujú i naši mládežníciMilan Ondruš

Zimná prestávka bola dlhá. Povinné behy, naberanie fyzičky či svalovej hmoty boli nevyhnutnosťou. Už je tu ale jar a chalani leštia zápasové kopačky. Prvé jarné zápasy našej mládeže sú na programe 8.3.2014.

8.3.Z Banskej Bystrice bez boduBBY - SEN 3:1, 21.kolo | Milan Ondruš, foto: SITADo polčasu sa presadili oba tímy. Skóre otváral Považanec, vyrovnával Pavlík. Po zmene strán strieľali góly už len domáci, ktorí nakoniec brali po víťazstve 3:1 všetky body.
9.3.VIDEO: Dukla B. Bystrica - FK Senica 3:1huste.tv, foto: M. BazalaVideo zo zápasu 21. kola Corgoň ligy, v ktorom zvíťazila domáca Banská Bystrica nad Senicou 3:1.
10.3.Corgoňligovú premiéru berie ako ďalšiu výzvu v kariéreMilan Ondruš

V júni tohto roku oslávi ešte len svoju dospelosť. Futbalové skúsenosti zbiera postupne. Po mládežníckych klubových a reprezentačných previerkach prišla ďalšia výzva. V sobotu na pôde Banskej Bystrice si JURAJ CHVÁTAL pripísal prvú čiarku do kolónky corgoňligové štarty.

11.3.Cenná skúsenosť našich mladíkov v OlomouciOLO - SEN 3:0, 2.kolo | FK SenicaV druhom zápase v rámci IFL prehrali naši mladíci v Olomouci 0:3. Za domácu Sigmu nastúpili väčšinou futbalisti z lavičky prvého mužstva. V drese Záhorákov dostali príležitosť viacerí dorastenci, pre ktorých sú to cenné skúsenosti.
11.3.Mládež vstúpila do jarnej časti výborneFK SENICA

V prvom jarnom kole sa našej mládeži darilo. Až na našu 15-ku vyhrali všetci. Dorastenci dokonca trikrát zdolali Slovan Bratislava. Prinášame sumár výsledkov, hodnotenia trénerov, ako aj niektoré vydeozostrihy.

12.3.Senica mení trénerov. Pagáča nahrádza Pavel HapalMilan Ondruš

Po druhom kole jarnej časti pristupuje FK Senica k výmene trénerov. Dvojicu Pagáč - Macek nahrádza skúsenosťami nabitou dvojicou Hapal - Brunegraf. V úlohe druhého asistenta bude pôsobiť doterajší tréner U19 Jozef Dojčan.

13.3.VIDEO: Mediálny brífing s novým trénerom Pavlom HapalomMilan Ondruš

Senica potrebuje nový impulz. Ten by mala priniesť trénerská zmena. Dvojicu Eduard Pagáč - Stanislav Macek nahradilo trio Pavel Hapal (hlavný tréner), Oto Brunegraf (asistent) a Jozef Dojčan (druhý asistent).

15.3.V dobrom zápase zaslúžená výhra Senice 2:1SEN - NIT 2:1, 22.kolo | FK Senica, foto: Ondrej BobekUž v 3.min šli hostia do vedenia. Potom sa Nitra zatiahla a celá herná kreativita bola na domácich. Záhoráci ale hrali s chuťou a vypracovávali si jednu šancu za druhou. V prvom polčase ešte skórovať nedokázali. Po zmene strán aktivita domácich neutíchala a dobrý výkon okorenili dvoma gólmi, keď sieť rozvlnili Opiela a Piroska.
15.3.VIDEO: Zaujímavé momenty, dobrý futbal a domáci happyendMilan Ondruš, huste.tv, foto: O. BobekV 22.kole Corgoň ligy privítali Seničania na svojom trávniku poslednú Nitru. Tabuľkové postavenie naznačovalo, kto je favoritom stretnutia. Na lavičke Záhorákov sa po prvý raz domácemu publiku predstavil nový kormidelník Pavel Hapal. Duel, aj napriek náročnému počasiu, mal šťavu. Bolo v ňom plno zaujímavým momentov. Šance mali najmä domáci. Nitra dlho viedla, no dvoma gólmi v druhom polčase sa postarali domáci o zvrat. Pozrite si videozostrih zo zápasu!
15.3.Kapitán hodnotí: Dnes sme bojovali ako tímMilan Ondruš, foto: Ondrej Bobek

Už v 3.min domáci Šulla kapituloval a Nitra šla do vedenia. Celý zápas husto pršalo a fúkal nepríjemný vietor, ktorý sťažoval kombináciu. Napriek tomu to bol najlepší zápas Záhorákov v jarnej časti. Senica kombinovala, tvorila, vytvorila si celý rad dobrých príležitostí a bránu Corgoňov dvoma gólmi i odkliala.

15.3.Úspešná premiéra Pavla Hapala na lavičke SeniceMilan Ondruš, foto: Ondrej Bobek

Pre nového kormidelníka Záhorákov Pavla Hapala bol zápas s Nitrou špecifický hneď z niekoľkých hľadísk.