Archív článkov

archív článkovarchív aktualít

V novembri 2015 vyšli tieto články:

30.11.Posledný zápas nebude len o futbale. Bude mať charitatívny rozmerMilan Ondruš, foto: Janka Kvaltínová

V poslednom jesennom kole Fortuna ligy nepôjde na štadióne FK Senica len o futbal medzi domácim FK Senica a hosťujúcim Zemplín Michalovce (sobota 5.12. o 17:00). Futbalisti Senice sa rozhodli pomôcť, a to hneď niekoľkým organizáciám či združeniam, ktoré pomoc potrebujú.

30.11.Ocenili sme tých NAJlepších členov rodiny FK SenicaMilan Ondruš, foto: Marek Štítny

Na slávnostnom vyhodnotení futbalového roka 2015 FK Senica sme spoznali tých NAJlepších futbalistov v každej kategórii od U12 po A-tím. Spoznali sme ale aj OBJAV roka FK Senica, NAJlepší kolektív roka a takisto NAJobľúbenejšieho futbalistu A-tímu, ktorého si na našej webovej stránke zvolili fanúšikovia.

29.11.Na domáci AS Trenčín sme nestačiliTRE - SEN 2:0, 18.kolo | TASR, ilustračná fotkaNa pôde aktuálneho lídra a už istého jesenného majstra z AS Trenčín sme prehrali 0:2.
26.11.Senica hľadá mladé talenty aj na kempochMilan Ondruš

FK Senica vyhľadáva mladé futbalové talenty. Po celom Slovensku pracujú pre klub mládežnícki skauti, Senica má takisto vypracovanú databázu mladých futbalistov, ktorých má v hľadáčiku. Spravidla dvakrát do roka potom svojich vybraných hráčov pozýva na futbalové kempy. Ten zimný sa uskutočnil v novembri tohto roka.

26.11.Sabol: Sústrediť sa v Trenčíne na to, v čom sme dobríMilan Ondruš, foto: mesto Senica

Seničania v posledných piatich zápasoch dokázali až štyrikrát bodovať naplno. Zdolali Ružomberok, Skalicu, Trnavu i Žilinu. Jediný raz prehrali na pôde Slovana, aj to Záhoráci do polčasu viedli. V najbližšom kole ich však preverí úradujúci majster a líder Fortuna ligy z Trenčína, ktorý je najmä na domácej pôde veľmi silný.

23.11.Zvoľte si NAJ hráča jeseneMilan OndrušZvoľte si NAJ hráča jesennej časti aktuálneho ročníka Fortuna ligy. Hlasovať môžete do stredy 25.11.2015 do polnoci. Víťaz fanúšikovského hlasovania bude odmenený na ukončení jesennej časti sezóny 30.11.2015 o 17:00 v Dome kultúry v Senici!
23.11.Dolný žolíkom, Kosorinovi to do tretice vyšloMilan Ondruš, foto: Marek ŠtítnyZápas 17.kola Fortuna ligy priniesol dva rozdielne polčasy. V prvom boli lepší Žilinčania, no v druhom dominovali na ihrisku Záhoráci, ktorí sa dvakrát presadili aj strelecky. Skóre otvoril Jakub Kosorin a na konečných 2:0 upravil Jojo Dolný, keď bol na ihrisku len necelú minútu.
21.11.Víťazstvo so Žilinou sa zrodilo v druhom polčaseSEN - ZIL 2:0, 17.kolo | FK Senica, foto: Marek ŠtítnyPo bezgólovom polčase to prišlo. V 49.min otvoril skóre stretnutia Jakub Kosorin a na 2:0 upravil v 67.min Jozef Dolný. Na domácej pôde sme zdolali MŠK Žilina 2:0!
20.11.Šošon v drese Senice Michal Klec: Zápas so Žilinou má pre mňa čaroMilan OndrušStredopoliar FK Senica Michal Klec je stále kmeňovým hráčom MŠK Žilina. Na Záhorí je na hosťovaní do leta 2016. Sobotný súboj proti svojim bývalým spoluhráčom bude preňho teda zaiste špecifickú príchuť.
16.11.Na Žilinu kúpite vstupenku aj v TicketportalMilan Ondruš

Na najbližší domáci zápas Fortuna ligy FK Senica – MŠK Žilina (21.11. o 17:00) si kúpite už vstupenku aj v predajnej sieti Ticketportal alebo na internetovej stránke predajcu.

12.11.Futbalisti si vyskúšali golfMilan Ondruš

Počas reprezentačnej prestávky si futbalisti FK Senica oddýchnu od zápasového kolotoča. „Naplánovaný nemáme ani žiaden prípravný zápas,“ hovorí tréner FK Senica Juraj Sabol. Naopak, pauzu využijú aj na stmelenie kolektívu pri iných športových aktivitách ako futbal. V stredu odpoludnia si skúsili, ako im to ide s golfovou palicou.

12.11.Jakub Hromada v nominácii SR 21 proti HolandskuMilan Ondruš

Senický stredopoliar Jakub Hromada sa objavil v nominácii SR 21 na kvalifikačný zápas proti Holandsku, ktorý mladí Slováci odohrajú 17.11.2015 o 18:00 v Myjave.

8.11.Tesná prehra na Slovane ukončila víťaznú sériuSLO - SEN 2:1, 16.kolo | TASRTri zápasy v rade Seničania na hosťujúcich pôdach zvíťazili. Štvrtýkrát sa im to však, bohužiaľ, nepodarilo, keď prehrali na bratislavských Pasienkoch s domácim Slovanom 1:2. Do polčasu pritom viedli gólom Sama Mráza.
6.11.VIDEO: Patrik Lukáč o svojej premiére v drese FK SenicaMilan OndrušK tímu FK Senica sa pripojil v priebehu jesene tohto roka. Brankársky post v tíme nebol dostatočne obsadený, a tak Senica siahla po Patrikovi Lukáčovi (20), ktorý dovtedy chytával za Teplice. Počas zápasov Fortuna ligy robí brankársku dvojku Michalovi Šullovi, no v 5.kole Slovnaft Cup si už odkrútil premiéru v tíme Záhorákov.
5.11.Vytrápili sme sa, no dôležitý je postup, hovorí KalabiškaMilan Ondruš

V 5.kole Slovnaft Cupu narazili Seničania na druholigové Nové Mesto nad Váhom. Domáci boli statným súperom a Záhoráci sa na postup poriadne nadreli. O postupe do osemfinále nakoniec rozhodol až penaltový rozstrel.

4.11.Postupujeme do štvrťfinále Slovnaft CupuNMV - SEN 1:2, 5.kolo | Milan OndrušDo štvrťfinále Slovnaft Cupu sme postúpili po penaltovej dráme na pôde AFC Nové Mesto nad Váhom. V riadnom hracom čase sa zrodil výsledok 1:1. Po penaltovom rozstrele sme sa radovali my. Penalty premenili postupne Kalabiška, Hušek, Komara a Krč. Ako jediný zo Senice nepremenil Robo Pillár.
3.11.V stredu 5.kolo Slovnaft Cupu! Cieľom je postupMilan OndrušV stredu odohrajú Záhoráci 5. kolo Slovnaft Cupu, v ktorom narazia na domáci AFC Nové Mesto nad Váhom. Seničania sú zatiaľ v pohárových zápasoch neomylní, zvyknutí sú aj na hosťujúcu pôdu, na ktorej odohrali zatiaľ všetky zápasy Slovnaft Cupu v tejto sezóne.
2.11.Robo Pillár mužom zápasu. Gól zariadil i hasilMilan Ondruš, foto: Marián Bazala

Tretie víťazstvo v rade a tretie na hosťujúcej pôde! V novej City Arene sme zdolali domáci Spartak Trnava! O jediný gól sa postaral Jan Kalabiška, ktorý v 31.min premenil pokutový kop. Po zápase sa skloňovalo ale aj iné meno. Vo výbornom svetle sa predviedol stopér Robo Pillár, ktorý bol kľúčovou osobnosťou zápasu.