archív článkovarchív aktualít

V novembri 2013 vyšli tieto články:

Další stránky
12>>
2.11.Derby je naše!SEN - MYJ 3:1, 16.kolo | SITA, foto: Marián BazalaO výsledku regionálneho derby Senica - Myjava rozhodla najmä bojovnosť. V tej jednoznačne predčili svojho súpera domáci futbalisti a zaslúžene vyhrali 3:1.
2.11.VIDEO: V derby zvíťazila Senica 3:1huste.tv, foto: M. BazalaVideozostrih z derby FK Senica - Spartak Myjava, ktoré skončilo zaslúženým víťazstvom domácich 3:1. Skóre otváral v 13.min nádhernou strelou Jaroslav Diviš, na rozdiel dvoch gólov zvyšoval do prestávky vlastným gólom Siva. Po Pavlíkovom zakončení v druhom polčase to bolo už 3:0. Na konečných 3:1 upravil v poslednej desaťminútovke Černáček.
3.11.Hlas kabíny: Myjavu sme predčili bojovnosťouMilan OndrušBolo to derby, ako sa patrí. Domáca Senica predčila svojho regionálneho rivala z Myjavy vo všetkých smeroch, no najmä bojovnosťou. Futbalisti ťahali počas celý 90 minút za jeden povraz. Pred zvyšnými jesennými duelmi ich výhra 3:1 nad Myjavou nabudila a dala zabudnúť na herné trápenie sa Záhorákov.
4.11.VIDEO: Derby očami trénerovMilan Ondruš/TV REGIONTakto vidia DERBY tréneri oboch mužstiev:
4.11.Po jednozápasovej stopke už môže Kongo hraťSITA, foto: M. Bazala

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) v pondelok vyhovela žiadosti o zmenu disciplinárneho opatrenia voči stredopoliarovi FC Senica Tomášovi Kóňovi.

5.11.Do Zlatých Moraviec s cieľom postúpiťMilan Ondruš, foto: Marián Bazala

Po tom, čo Seničania zdolali regionálneho rivala z Myjavy 3:1, ich v utorok čaká ďalší duel. Zverenci Eduarda Pagáča nastúpia na pôde ViOnu Zlatých Moraviec na odvetné stretnutie štvrťfinále Slovnaft Cupu. Zápas sa začína o 16:30.

5.11.Benjamínkov ľudia vytlieskali Milan Ondruš, foto: Marián Bazala

Do derby s Myjavou (3:1) vytiahol kormidelník Záhorákov Eduard Pagáč dvoch mladíkov. O čosi starší Jakub Kosorín a naopak o čosi skúsenejší Denis Ventúra sa zaradili v tomto roku len medzi plnoletých. Do záhorácko-kopaničiarskeho derby však vybehli od začiatku.

5.11.Postupujeme do semifinále Slovnaft CupuZMO - SEN 0:1, 0.kolo | Milan OndrušV prvom stretnutí štvrťfinále Slovnaft Cupu zvíťazili Seničania kontumačne 3:0, v odvete zdolali Záhoráci Zlaté Moravce na ich trávniku 1:0. Jediný gól strelil v samom závere Denis Ventúra. Senica postupuje do semifinále. Svojho súpera sa dozvie vo štvrtok krátko po 15:00.
6.11.Cieľ neinkasovať sme splniliMilan Ondruš

Seničania cestovali do Zlatých Moraviec na pohárovú odvetu s pohodlným trojgólovým náskokom. Ten im doslova daroval súper po tom, čo prvý zápas na Záhorí skončil po neoprávnenom štarte hráča ZM kontumačným víťazstvom Senice 3:0. Do odvety tak šli zverenci Eduarda Pagáča s jasným cieľom.

6.11.Placírkou som loptu usmernil do sieteMilan Ondruš, foto: Marián Bazala

Po gólovej uzávierke Seničania vyhrali nad Zlatými Moravcami v štvrťfinále Slovnaft Cupu 4:0. Kým prvý zápas skončil kontumačným rozdielom 3:0, o víťazstve v odvetnom meraní síl rozhodol jediným gólom Denis Ventúra.

7.11.Dorasty nedostali cez víkend ani gól + VIDEOMilan Ondruš

Prinášame kompletné výsledky a štatistiky i s hodnoteniami trénerov víkendových zápasov našich dorastov. K domácim zápasom U17 a U16 pripájame i videozostrihy.

7.11.V semifinále Slovnaft Cupu proti SlovanuMilan Ondruš

V štvrtok krátko po tretej hodine poobede sme sa dozvedeli nášho semifinálového súpera Slovnaft Cupu. Rozhodol o ňom žreb na zasadnutí športovo-technickej komisie SFZ.

7.11.Seničania oporami SR 15 proti MaďarskuMilan OndrušNajmladšia slovenská reprezentácia do 15 rokov odohrala v uplynulých dňoch dvojzápas proti rovesníkom z Maďarska. Prvý duel v Poprade navyše slávnostne otvoril zbrusu nové národné tréningové centrum pod Tatrami.
8.11.Kóňa v oboch reprezentačných nomináciáchMilan Ondruš

Na prípravné zápasy s Poľskom a Gibraltárom, ktoré sa odohrajú 15. novembra vo Vroclave (20:45), resp. 19.novembra v Portugalsku (19:30), nominoval reprezentačný kormidelník Ján Kozák dve odlišné zostavy.

8.11.Cena senickej mládeže i pre FK SenicaMilan Ondruš, foto: web mesta Senica

Cena senickej mládeže je akýmsi ocenením pre najlepších študentov stredných škôl. Ocenenie z rúk primátora mesta dostávajú nielen študenti s dobrými školskými výsledkami, no pamätnú plaketu si každoročne prevezmú i členovia študentského parlamentu, športovci, či žiaci, ktorí uspeli v olympiádach.

8.11.Brabec už fit, Jakubov sa doliečujeMilan Ondruš

V posledných týždňoch sa neobjavujú v zostave. Oboch vyradili z hry menšie zranenia. Erich Brabec i Alexander Jakubov sa však pomaly dostávajú do hry.

8.11.Potvrdené, senická umelka je najlepšia na SlovenskuMilan Ondruš

Približne trojmesačná práca je u konca. V týždni firma Polytan, realizujúca výstavbu novej umelej trávy, odovzdala trávnik do užívania FK Senica. Syntetický povrch nemá konkurenciu široko-ďaleko. „Na Slovensku je to jediný takto kvalitný trávnik,“ hovorí Marek Liptai z formy Poly Slovakia, ktorá na Slovensku zastupuje nemeckú spoločnosť Polytan.

9.11.V sobotu proti KošiciamMilan Ondruš

Seničania už v piatok nabrali kurz Košice. 17. kolo Corgoň ligy v metropole východu je naplánované na sobotu o 13:30.

9.11.Z Košíc bez zisku boduKOS - SEN 3:1, 17.kolo | SITADiváci v Košiciach videli dva rozdielne polčasy. Kým v prvom Senica veľa vody nenamútila a po 45 minútach prehrávala už 3:0, v druhom prepla na vyššie obrátky a snažila sa o zvrat. Podarilo sa jej však len znížiť, keď na konečných 3:1 upravil v 81. minúte Diarrassouba.
10.11.VIDEO: MFK Košice - FK Senica 3:1huste.tv, foto: SITAVideozostrih zo zápasu MFK Košice - FK Senica, ktorý sa skončil víťazstvom domácich 3:1.