archív článkovarchív aktualít

V novembri 2013 vyšli tieto články:

Další stránky
12>>
30.11.Jeseň sme zakončili víťazstvom v ŽilineZIL - SEN 1:3, 19.kolo | SITAV poslednom jesennom zápase sme zvíťazili na pôde Žiliny 3:1. O naše góly sa postarali postupne Hiago, Kosorín a Piroska.
29.11.Jeseň ukončíme pod DubňomMilan Ondruš

V poslednom corgoňligovom stretnutí cestujú Seničania do Žiliny (v sobotu 30.11. o 17:30). Domáci MŠK je momentálne na 10 mieste. Mužstvu Adriána Guľu sa výsledkovo v tejto polsezóne nedarí, v domácej derniére si preto budú chcieť čiastočne napraviť chuť.

28.11.Vo štvorici po HaaguMilan Ondruš

Štvorica našich mladých futbalistov do 19 rokov má za sebou týždňovú stáž v holandskom ADO Den Haag. Všetci si odniesli cenné rady, skúsenosti a nové zážitky. Po návrate domov sa chalani opäť zapojili do tréningového cyklu Senice. Ako hodnotia uplynulý týždeň?

28.11.Hráči poďakovali svojim fanúšikomMilan Ondruš

Vo štvrtok v podvečerných hodinách sa kabína FK Senica zaplnila do posledného miesta. Nie. Futbalisti nemali druhý dnešný tréning, ich miesta v kabíne tentoraz obsadili fanúšikovia Železnej únie 1921. Tí prijali pozvanie od zástupcov hráčskeho kádra Záhorákov.

27.11.Mladší žiaci postupujú do 2. kola HSMMilan Ondruš

Počas víkendu (23.11.) odštartoval 12.ročník Halovej sezóny mládeže (HSM) pre vekovú kategóriu starších žiakov U15 a mladších U13. HSM sa môžu zúčastniť futbalové kluby so štatútom Útvarov talentovanej mládeže a Grassroots (program UEFA zameraný na rozvoj mládežníckeho futbalu).

26.11.Cenné a vydreté víťazstvoMilan Ondruš, foto: Marián Bazala

Víťazstvo Seničanov nad Ružomberkom je o to cennejšie, že niektorí domáci futbalisti šli do zápasu s nepríjemnými ťažkosťami. „Chalani mali žalúdočné problémy,“ hovorí tréner Záhorákov Eduard Pagáč.

25.11.VIDEO: Hiago po slovensky o dvoch gólochMilan Ondruš, zvukový záznam RTVS, foto: M. Bazala

Dva krásne góly. Výborná hra. Ružomberčania si jeho meno budú dlho pamätať. Ramiro Hiago robil súperovi starosti celý zápas. V sobotu patril jednoznačne k najlepším na trávniku. V interných štatistikách sme ho označili ako muža zápasu.

24.11.VIDEO: Všetky tri góly vsietili Seničaniahuste.tv, foto: M. BazalaSeničania sa rozlúčili so svojim publikom cennou výhrou 2:1. O oba góly červeno-modrých sa postaral Brazílčan Ramiro de Oliveira Hiago. Oba jeho parádne kúsky stoja za pozornosť a môžu pokojne kandidovať na gól mesiaca november. V drese Ružomberka si nepripísal gól nikto, o jediný presný zásah hostí sa postaral krásnym vlastnecom Petr Pavlík. Pozrite si video.
24.11.Jesenná domáca derniéra očami trénerovMilan Ondruš, foto: Marián BazalaPosledný jesenný duel v domácom prostredí Záhoráci zvládli. Ružomberok zdolali 2:1 a pripísali si cenné tri body do tabuľky. "Zápas bol viac o výsledku ako o hre," hovorí po stretnutí kormidelník domácich Eduard Pagáč. Pozrite si celú tlačovú konferenciu v priloženom videu.
23.11.Jesennú domácu derniéru sme zvládliSEN - RUZ 2:1, 18.kolo | SITAV poslednom domácom zápase v jesennej časti Corgoň ligy sme zdolali MFK Ružomberok 2:1, pričom všetky góly dali Seničania. Dvoma presnými zásahmi do súperovej siete sa predviedol Hiago a Pavlík si dal vlastný gól.
20.11.Pred jesennou domácou derniérou s RužomberkomMilan Ondruš

Do konca jesennej časti ostávajú už len dve kolá. S kalendárnym rokom 2013 sa štadión FK Senica rozlúči už najbližší víkend. V domácej derniére privítajú zverenci Eduarda Pagáča MFK Ružomberok. Duel je na programe v sobotu o 13:30.

18.11.Cristovam: Záverečný finiš chceme zvládnuťMilan Ondruš

Brazílsky obranca v službách FK Senica Roberto Cristovam sa po trojmesačnej prestávke spôsobenej zlomeninou holennej kosti vrátil do zápasového kolotoča. Posledný ligový týždeň pred reprezentačnou prestávkou bol pre neho veľmi náročný. V priebehu jedného týždňa naskočil do troch súťažných zápasov.

17.11.Štyria mladí Seničania absolvujú stáž v HaaguMilan Ondruš

Štyria senickí mladíci strávia nasledovný týždeň v holandskom ADO Den Haag. Na týždňovú stáž odišli v nedeľu ráno futbalisti senickej 19-ky Juraj Chvátal, Erik Chvál, Timotej Královič a Peter Balážik.

15.11.Mládežníci zavŕšili jesennú časť ligyFK Senica

Všetky mládežnícke kategórie FK Senica už absolvovali posledné majstrovské stretnutia v rámci tohto kalendárneho roka. Na ligový trávnik opäť vybehnú až v marci budúceho roka. V nasledujúcich riadkoch prinášame výsledkový súhrn našej mládeže počas uplynulého víkendu.

14.11.S Gabčíkovom sme vyhrali 3:0Milan Ondruš

Seničania využili reprezentačnú prestávku na prípravný duel proti štvrtoligovému lídrovi OFC Russel Gabčíkovo. V zápase boli Záhoráci jednoznačne lepším tímom a zvíťazili 3:0.

13.11.Vo štvrtok prípravný duel s GabčíkovomFK Senica

Reprezentačnú prestávku vyplnia futbalisti Senice prípravným duelom s lídrom štvrtej ligy OFK Russel Gabčíkovo. Zápas je na programe vo štvrtok 14.11. o 14:00 v Strážoch (Šaštín-Stráže).

12.11.Do Senice prichádza známy Coerver kempFK Senica

Na prelome novembra a decembra bude nafukovačka FK Senica hostiť zaujímavý trojdňový kemp pre mladých futbalistov, tzv. Coerver kemp.

11.11.Zápas sme si prehrali samiMilan Ondruš

Zápas, resp. prvý polčas blbec. Aj tak sa dá nazvať sobotňajšie vystúpenie Záhorákov v Košiciach. Už v 4.minúte sa ujal Viazankov volej, ktorý pustil za chrbát trochu ľahko za chrbát senický gólman Šulla.

11.11.Denis Kubica si oblečie národný dresMilan Ondruš

V širšej nominácii slovenskej 19-ky na kvalifikačný turnaj o postup na ME 2014 figurovali dvaja Seničania, dvaja Denisovia, stredopoliar Denis Ventúra a brankár Denis Kubica.

10.11.VIDEO: MFK Košice - FK Senica 3:1huste.tv, foto: SITAVideozostrih zo zápasu MFK Košice - FK Senica, ktorý sa skončil víťazstvom domácich 3:1.