V Slovnaft cupe končíme, nestačili sme na štvrtoligistu

13.9.2017 | Vlado Miček

V Slovnaft cupe sme prekvapujúci vypadli už v 3. kole, keď sme nestačili na Spartak Medzev a po jedenástkovom rozstrele sme mu podľahli.

3.kolo, streda 13.9.2017, 16:00
MFK Medzev MFK Medzev
2
1
(1:0)
Senica Senica
MFK Medzev: Čierny (57. Spišák) – Palencsár, Jurko, Hanzuš, Seman, Gondoľ (C), Majoroš, Hrubovčák, Lukáč (53. Bodenlos), Popovič, Ribár (85. Horňák)
Senica: Milošovič – Jarabica, Krč, Duga, Medveděv, Rigo (67. Kováč), Obiechina (39. Richtárech), Podhorin, Ranko, Vaščak, Šefčík (46. Ďuriš)

Góly: 23. Palencsár – 85. Ďuriš, na pokutové kopy 5:4

Karty:   36. Lukáč (MDZ), 42. Seman (MDZ) – 3. Medveděv (SEN), 38. Krč (SEN), 65. Ranko (SEN), 71. Podhorin (SEN)

Zápas mal opatrný úvod, v ktorom si ani jedno mužstvo nedokázalo vytvoriť tlak. Senica mala v úvodnej dvadsaťminútovke výhodu rohových kopov, ale bez vážneho ohrozenia Čierneho brány. V 23. minúte tak uderilo na druhej strane, keď strelecký pokus Palencsára skončil za chrbátom Milošoviča. Senica bola nútená k väčšej aktivite, ale k šanciam sa nedokázala dostať a tak po prvom polčase prehrávala 0:1.

Ani v úvode druhej časti sme sa nedostali do výraznejšieho tlaku, naopak po hodine hry sa k menšiemu náporu nadýchli domáci, ale takisto ako Senica si nedokázali vypracovať vážnejšiu šancu. Aj naďalej pokračovalo trápenie smerom do útoku a až na dve strely sme neohrozili Spišáka, ktorý vystriedal po hodine hry v bráne Čierneho. Keď sa už zdalo, že zápas prehráme v riadnej hracej dobe, dokázal sa päť minút pred koncom presadiť striedajúci Ďuriš a na rad prišli pokutové kopy. Šťastnejší v rozstrele boli východniari, ktorí premenili všetky jedenástky, kým my sme jednu nedali a so Slovenským pohárom sa prekvapujúco lúčime so štvrtoligistom.