Mládežníkom sa v poslednom kole zväčša darilo

22.11.2017 | Vlado Miček

Prím hrali tento týždeň starší žiaci, ktorí s Púchovom ani v jednom zápase neinkasovali a zápasy vyhrali s celkovým skóre 9:0. K dobrým výsledkom prispeli aj najstarší dorastenci po výbornom výkone s Prešovom a U17, ktorá remizovala na pôde vedúceho Ružomberka.

U19

FK Senica - Tatran Prešov   2:0 (0:0)

Góly: 54. Martišiak, 88. Chovan

FK Senica: Goga - Zaťko, Kučera, Totka, Mihál, Martišiak, Vida, Matta, Štefanka, Červeňák, Ravas (Závodský, Chovan)

Stano Macek, tréner: „Odohrali sme výborný zápas proti asi najlepšiemu súperovi súťaže. Počas celého zápasu sa bolo načo pozerať. Hralo sa vo vysokom tempe, k čomu prispeli obidve družstvá. Tentokrát sme boli konečne efektívni, keď sme dokázali z troch šancí dať dva góly. Súper svoje príležitosti nevyužil, a tak sme boli za náš dobrý výkon odmenení víťazstvom. Som rád, že sme nadviazali na výborný výkon z Trenčína a chalanom patrí absolutórium.“

U17

MFK Ružomberok - FK Senica   1:1 (1:1)

Gól: 28. Udvorka

FK Senica: Gurega - Belica, Orság, Mihál, Biksadský - Horniak - Mach, Stúpal - Mička, Meliš, Udvorka (Želonka, Milenky, Chupáň)

Vlado Včelka, tréner: „Hrali sme proti prvému celku tabuľky, tak sme boli trochu v očakávaní, čo bude. Zápas mal veľmi dobrú úroveň a myslím si, že sme boli domácim viac než vyrovnaným súperom. Ružomberčania hrozili hlavne zo štandardných situácií, ktoré kopali veľmi dobre. My sme sa ujali vedenia Udvorkom v 28. minúte. Bohužiaľ sme o tri minúty inkasovali vyrovnávajúci gól po rohu súpera. Zápas bol vyrovnaný a odohrával sa väčšinou medzi šestnástkami. Domáci hrozili nakopávanými loptami a my hlavne rýchlym prechodom do útoku. Mali sme ešte nejaké dobré situácie, ktoré sme však nedotiahli do konca. Nakoniec sa zrodila asi spravodlivá remíza. Môžeme byť spokojní, že sme sa domácim vo všetkom vyrovnali a že sme aj mi prispeli ku kvalite zápasu.“

U16

MFK Ružomberok - FK Senica   4:1 (3:0)

Gól: Halaj

FK Senica: Šnirc - Rampáček, Šúrek, Halaj, Jablonický - Liška, Šimurda - Fila, J. Buchel, F. Buchel - Vyletel (Bartoš, Bevelaqua, Černák, Zelenka)

Edo Vilčinský, tréner: „Prvý polčas sme hrali veľmi naivne a laxne. Súperovi sme darovali veľmi veľa priestoru vo všetkých zónach a našim nedôrazom a individuálnymi chybami v podstate aj góly. Kým my sme naše šance nepremenili, súper prvý polčas skóroval takmer zo všetkého. Druhý polčas sme zlepšili súboje, nasadenie a pridali sme aj odhodlanie. Odmenou nám okrem ďalších nepremenených šancí bol aj gól. Štvrtý inkasovaný gól nemá zmysel komentovať, do mládežníckeho futbalu to však rozhodne nepatrí. Hráči musia pochopiť, že dorastenecký futbal je o inom a musia sa tomu prispôsobiť, ak chcú niečo dokázať. Potenciál na to viacerí majú.“

U15

FK Senica - MŠK Púchov   5:0 (2:0)

Góly: 7. Halabrín, 30. Hanáček, 54. Knap, 64. Prelec (11m), 66. Kudla

FK Senica: Odráška - Mach, Čech, Kujovský, Prelec - Koprna, Halabrín, Hanáček - Čmarada, Kadlečík, Bogdalík (Vizváry, Knap, Kudla, Selecký)

Jozef Uhlár, tréner:V poslednom jesennom majstrovskom zápase sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom, čo sa nám po bojovnom výkone podarilo. Od úvodu stretnutia sme si aktívnou hrou vytvorili tlak, súpera sme napádali už pri rozohrávke. Keď v 7. minúte Halabrín po rohu Hanáčka hlavou otvoril skóre, začali sme hrať uvoľnenejšie, dobre sme kombinovali a vytvárali šance. Kadlečíkovu strelu hostia zblokovali, Čmarada z troch metrov netrafil a Bogdalíkova krížna strela letela tesne vedľa. V 30. minúte však z trestného kopu trafil Hanáček a bolo 2:0. V 2. polčase sme vystupňovali tempo hry, výborne do hry vstúpili striedajúci hráči. Knap po prihrávke Kudlu upravil na 3:0, Prelec nezaváhal pri pokutovom kope po faule na Bogdalíka a dielo dokončil Kudla po dlhom výkope brankára Odrášku na konečných 5:0. Hostia si vytvorili dve šance s neúspešným zakončením, dominovali svojou fyzickosťou v obrannom rozostavení, no napriek tomu sme sa dokázali strelecky presadiť.

U14

FK Senica - MŠK Púchov   4:0 (1:0)

Góly: Režnák, Macho 2, Kudláč

FK Senica: Kadlečík - Tomašovič, Ladislav, Vyletel, Surový - Škodáček - Režnák, Mošovský, Kudláč, Dobiaš - Barcaj (Čermák, Bíly, Hološka, Jurka, Macho, Bojnanský)

Rudo Bíly, tréner:V poslednom zápase tejto časti sme dali priestor od prvej minúty všetkým hráčom, ktorý mali menšiu zápasovú minutáž a hlavne priestor, aby ukázali že sa chcú pobiť o miesto v základnej zostave. Od začiatku sme na ihrisku mali miernu prevahu, ale častokrát sme hrali veľmi komplikovane a zložito. Do 2. polčasu sme po prestriedaní vstúpili oveľa aktívnejšie a dominantnejšie a súperovi sme nedovolili vyjsť z jeho polovice ihriska. Hrali sme jednoduchšie a kolmejšie, čoho výsledkom bolo veľké množstvo gólových príležitostí. Všetci chlapci podali zodpovedný výkon a teší ma, že sa zabávali na ihrisku futbalom.

U13

FK Senica - MŠK Púchov 1:1 (0:1)

Gól: Michalec

FK Senica: Demo - Mareček, Rýzek, Troják, Hutta - Režnák, Wallner - Bayerová - Barbirík, Michalec, Krchňavý (Lang, Halaš, Ďurica, Chlupík)

Marek Tvrdý, tréner:Na posledný zápas sme nastupovali proti kvalitnému súperovi, s ktorým sme chceli podať kvalitný a hlavne organizovaný výkon . Od úvodu sme boli aktívni, vytvárali sme si pomerne dosť šancí, ktoré sa nám nepodarilo premeniť. Doplatili sme však na svoju nekoncentrovanosť, keď súper okamžite zahral rohový kop, na čo sme nestihli zareagovať - 0:1. Napriek inkasovanému gólu sme boli naďalej aktívni. Od úvodu 2. polčasu sme boli aktívnejším mužstvom, z čoho sme si dokázali vytvoriť ďalšie šance. Jednu z nich sme využili v 45. minúte, keď po dôraze v Barbiríka dokázal Michalec vyrovnať na 1:1. Posledných 15 minút sme súpera dokázali pritlačiť, ale gól sa nám bohužiaľ nepodarilo streliť. Chcel by som mužstvu pogratulovať k najlepšiemu výkonu v jesennej časti, aj keď nie s víťazným koncom.